Jak vytvořit mapu stránek

Jak vytvořit mapu stránek

Každý by si měl uvědomit, že mapa stránek je velice důležitá a měly by jí mít všechny stránky. Musím říci, že tento článek nemá nic společného s sitemap.xml.  Mapu stránek vytvoříte pomocí tagů DL a UL na tvorbu seznamů, návody jak vytvářet seznamy pomocí těchto tagů naleznete ZDE a ZDE, abyste vytvořili mapu stránek potřebujete umět pracovat s těmito tagy.

Jak odkazovat na mapu stránek?

Správné odkazování na mapu stránek je stejně tak důležité, jako je jí mít.  Odkaz na  mapu stránek musí být na úvodní stránce vašich stránek, neboli na indexu stránek. Důvod je prostý vyhledávače vidí odkazy pouze na 3 kliknutí, takže aby mapa stránek měla smysl i pro vyhledávače a nejen pro návštěvníky proto musí být na úvodní stránce. Pokud si chcete spočítat tak se pak jedná o 2kliknutí z úvodní stránky na mapu stránek a následně již na daný článek. Díky tomuto budou vaše podstránky a články vyhledávači snáz indexovat do svých databází.

Jak má vypadat mapa stránek?

Mapa stránek by měla být strukturalizovaná a k tomu využijme tagy DL a UL. Do mapy stránek můžete dát takřka vše od rubrik,článků až třeba po tagy.

Nejčastěji vypadá mapa stránek tak, že pomocí DL je napsána kategorie v níž jsou články, které jsou již pomocí UL, tím docílíme strukturalizace, protože DL umožní, že jednotlivé články budou odsunuté mezerami od kategorie.

Ukázkový kod mapy stránek:

Stránky

Rubriky

Náhled na ukázkový kod mapy:

Stránky

Rubriky

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

3 Komentáře do “Jak vytvořit mapu stránek”

  1. Weboň napsal:

    Pěkné shrnutí, ale neškodilo by trochu víc rozepsat právě sitemap.xml, což je trochu zajímavější problematika než prostý UL/DL seznam…

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup