Jak vytvořit sitemap.xml

Jak vytvořit sitemap.xml

Co je to soubor sitemap? Je to něco jako Žluté stránky pro telefonní kontakty. Tak sitemap je adresář všech vašich příspěvků.  Sitemap se píše v jazyku XML proto i koncovka sitemap.xml. Nepokoušejte se měnit, či počešťovat název sitemap  to je daný název, pokud byste ho změnili jako byste ho neměli.

Důležité je i umístění a nastavení práv (CHMOD). Umístění musí být vždy v ROOTU stránek tedy adresa sitemap musí být vasedomena.cz/sitemap.xml.  Nastavení CHMOD tedy práv musí být 777, tedy plné právo. CHMOD nastavíte například v FileZilla, tak že na daný soubor kliknete pravou částí myši a vyberete možnost oprávnění souborů a zde napíše 777 tím se všechny možnosti označí.

K čemu slouží sitemap? Pro vyhledávače, je to přehledný katalog adres, ze kterého čerpají vyhledávače. Většina vyhledávačů má vlastní  Webmaster Tools, kam můžete dát odkaz na sitemap a pokud vytvoříte nový článek vyhledávač je automaticky o něm informován, aby ho za indexoval.

Pomocí sitemap můžete nastavit i pravidelnost a frekvenci navštěvování robotů na vašich jednotlivých stránkách.  Existuje spousta sitemap zdarma generátorů, ale i vy sami si ho můžete vytvořit třeba v pouhém  textovém editoru.

 

Návod:

<?xml version=“1.0″ encoding=“UTF-8″?>

<urlset xmlns=“http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9″>

<url>

<loc>adresa článku </loc>

<changefreq>FREKVENCE</changefreq>

<priority>priorita</priority>

</url>

<url>

<loc>adresa článku </loc>

<changefreq>FREKVENCE</changefreq>

<priority>priorita</priority>

</url>

 

</urlset>

<urlset xmlns=“http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9″> </urlset>- Ohraničuje sitemap a udává její typ

<?xml version=“1.0″ encoding=“UTF-8″?> – Jazyk kódování

<url> </url> – Ohraničuje jednu stránku v sitemap.

<loc></loc> – Sem vložte celou URL adresu stránky/příspěvku.

<changefreq></changefreq>- Pokud se bude stránka často měnit nebo upravovat, jako je tomu u domovské stránky nastavte frekvenci podle potřeby:

hourly-každou hodinu

daily-denně

weekly-týdně

monthly-měsíčně

yearly- ročně

newer-nikdy

<priority></priority>- Priorita od 0,1 do 1. Jedničku dejte domovské stránce ta má mít vždy nejvyšší prioritu. Další stránky nastavte podle sebe.

 

Při ukládání v textovém editoru dejte název sitemap.xml, nahrajte na své stránky a nastavte CHMOD a jeto.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup