Jak si vybrat tablet

Jak si vybrat tablet

K úvodu chci říci, pokud si chcete koupit nějaký asijský tablet za pár dolarů například z DealExtreme, tak nemá cenu tento článek číst. Levné asijské tablety většinou běžící na Android, akorát kazí Androidu dobré jméno.

Zas je nejdůležitější vědět k čemu tablet má sloužit, jestli na hraní her, brouzdání po internetu, čtení knih atd.

Jaké jsou důležité parametry u tabletu?

  1. Procesor- většinou výrobce uvádí pouze počet jader a frekvenci
  2. RAM
  3. Velikost interní paměti, či možnost i externích karet (například: microSD)
  4. Hmotnost, u tabletu je dost důležitá, aby vás ruka po chvilce hraní například hry nebolela jak po hodině kopání na zahradě.
  5. Výdrž- na výdrž se klade velký důraz a průměrná výdrž kvalitních tabletů se pohybuje 8-10h práce s ním.
  6. Výbava- akcelerometr, gyroskop atd.

Jaký tablet na hraní her?

Na hraní her doporučuji kvalitní tablet s vysokým výkonem a výdrží. Nejvíce asi doporučuji iPad 2, jako zástupce iOS a Samsung Galaxy Tab 10.1, jako zástupce Androidu. Apple má na svém Apple Store, již tolik her že by vám nestačil váš život na zahrání všech. Android se svým Android Marketem znatelně Apple dohání, takže i zde je dostatečná zásoba her. Jelikož iPad je pouze první a druhé generace a nemá desítky různých tabletů, jako Android dává jistotu, že vám hra na iPadu opravdu pude. Také iPad nabízí  všechny možnosti při hraní her díky gyroskopu, akcelerometru atd.

Jaký tablet na čtení?

V tomto segmentu bude slušná konkurence, až se začne prodávat Amazon Fire, prozatím zde vládne s jasnou převahou Apple iPad, jelikož byl první kvalitní tablet, který se neuvěřitelně rozšířil i v České republice, tak spousta nakladatelství a redakcí již vytváří časopisy i v elektronické podobě pro iPad. Pokud ovšem budete chtít číst knížky převážně v Anglickém jazyku doporučuji počkat na Amazon Fire, který díky Amazonu, který má miliony knih v elektrické podobě na prodej.

Jaký tablet na surfování?

Zde bych doporučil kvalitní výkoný Android tablet, který vás nebude omezovat v obsahu stránek, jelikož iPad nepodporuje Flash, takže na různých stránkách by jste mohli být omezeni (Příklad: Stránky s flash menu). Určitou revoluci by mohl způsobit Amazon Fire se svým Silk, o něm jsem psal ZDE znatelně z rychlý prohlížení stránek. Přece jen u nás je to třeba s tím nepatrným pokrytím 3G.

Jaký tablet na přehrávání filmů?

Zde se zaměřím na obsah, tedy kdo nabízí na svůj tablet možnost stažení/koupení či jen půjčení filmu. Nyní zde zas vede iPad, do něho si můžete přes iTunes půjčit, či koupit film. Český zákazník si může již nyní taky film půjčit, či koupit, ale jsou k dispozici pouze v originálním znění tedy většinou angličtině. I na tomto poli může být hrdým konkurentem Amazon Fire, jelikož databáze Amazonu obsahují řádově desítky tisíc filmů, které si jistě budete moc zakoupit, o možnosti půjčení zatím nemám informace.

Závěr:

Nejvhodnější tablet na více věcí je tedy Apple  iPad a budoucí Amazon Fire. Není to, že by ostatní tablety nebyly stejně výkonný, či ještě výkonější ale důležitý je OBSAH, jelikož tablet je určen pro vstřebávání obsahu a jak Apple, tak Amazon má obsahově opravdu  co nabídnout svým zákazníkům.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup