Co je to Amazon Silk

Co je to Amazon SilkCloudový prohlížeč

Při nedávném představení novinek Amazonu, byla představena i služba Amazon Silk spolu s tabletem Amazon Kindle Fire, o kterém jsem již zde psal. O co se tedy jedná? Jedná se o nový internetový prohlížeč optimalizovaný pro tablet Fire, který běží na systému Android.

No, ale co je tedy na něm zvláštní? Není to ledajaký prohlížeč, kterých na Android jsou mraky. Tento prohlížeš využívá sílu mráčků, tedy Cloudu.  Servery mají jak jistě chápete mnohonásobně lepší procesory a RAM, tedy těžší části stránek, jako je například HTML, CSS a především JavaScript se automaticky pošle na servery Amazonu a tím se mnohonásobně sníží zátěž na hardware tabletu. Co se týče času má být díky tomuto systému s využitím cloudu mnohem rychlejší.

Dle největší pravděpodobně je toto začátek a podobné řešení využije s největší pravděpodobností například i Microsoft po uvedení Windows8 s IE10.  Dá se říci, že v tom způsobu načítání stránek může být budoucnost  prohlížení internetových stránek na tabletech.

Co bezpečí?Cloud nebezpečí

Další vždy horké téma je u nějaké novinky zpracovávající vaše data otázka ohledně bezpečí a soukromí informací. Přece jen Amazon může mít díky tomu informace o tom, jaké stránky jste navštívili, co jste na nich dělali a jak dlouho jste na nich byli. Případně by je mohl nejspíš i nějakým způsobem využít v marketingu, ale toto je jen mé spekulování a nerad bych vás strašil, jen vás chci upozornit, že vše má své jisté úskalí.

Můžete si u videa zapnout české titulky.

YouTube Preview Image
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup