Minimální hardwarové požadavky pro Windows 10

Minimální hardwarové požadavky pro Windows 10

Operační systém Windows 10 dychtivě očekává celý svět a nyní byly zveřejněny informace o minimálních požadavcích pro tento systém. Nejedná se o nijak hardwarově náročný systém. Vystačí si se stejnými minimálními parametry, jako například Windows 7.  Pokud se chcete dočíst, jak získat ZDARMA Windows 10 můžete tak učinit v předešlém článku ZDE.

Minimální hardwarové nároky Windows 10 jsou především informací pro tablety, které v nižších cenových hladinách disponují právě minimálními hardwarovými požadavky především co se týče interní kapacity a operační paměti. Pozor tablety s operačním systémem Windows RT nebudou moci aktualizovat na nejnovější Windows 10.

Windows 10 hardwarové požadavky:

Plnohodnotné Windows 10 budou mít zařízení s úhlopříčkou displeje 8″ palců a více. Minimální požadavky jsou závislé na bitové verzi systému 32bit/64bit.

Minimální velikost displeje pro Windows 10 desktop:

  • Minimální velikost 8″ palce

Minimální rozlišení displeje Windows 10:

  •  Minimální rozlišení je 800X600

Minimální operační paměť RAM Windows 10:

  • 1GB  RAM pro 32 bitovou verzi systému Windows 10.
  • 2GB RAM pro 64 bitovou verzi systému Windows 10.

Minimální kapacita počítače/tabletu Windows 10:

  • Minimálně 16GB interní paměti pro 32 bitovou verzi.
  • Minimálně 20GB interní paměti pro 64 bitovou verzi.

Osobně považuji minimální interní kapacitu pro použitelnost 32GB pro 32bitový systém a 64gb pro 64bitový systém. Z důvodu častých aktualizací systému, kvůli kterým systém bude bobtnat a ubírat uživatelský prostor.

Minimální výkon procesoru počítače/tabletu Windows 10:

  • Je třeba minimálně 1GHz procesor, což nebude vůbec žádný problém. Procesor bývá vždy nejsilnější stránkou levných tabletů. Mají zpravidla čtyř jádrový.

Závěr:

U počítačů, či notebooků minimální hardwarové požadavky Windows 10 nebudou vůbec žádný problém. U tabletů v nižší cenové třídě je třeba si dávat pozor především na RAM a interní kapacitu + možnost externí paměťové karty.

YouTube Preview Image
Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup