Co je to webhosting

Co je to webhosting

Webhosting je dočasně pronajatý úložiště (prostor) pro vaše data na serveru.

Webhosting se dá také označit, jako vaše místo na serverech hostingové společnosti, pronajímající prostor svých serverů na určitou dobu. Minimální doba na kterou si můžete zaplatit Webhosting je 1 kalendářní rok.  Rozdíl webhostingu od vlastních VPS serverů je ten, že na jednom serveru se nachází více pronajímatelů (zákazníků). Výkon serveru je rozdělen mezi pronajímatele, podle objednávky. Kvalitní webhostingové společnosti vám garantují kapacitu a výkon serveru.

Kdy potřebujete webhosting?

Nejčastější důvod nákupu webhostingu jsou internetové stránky. Aby vám fungovali vaše internetové stránky potřebujete nejen vlastní doménu, ale také prostor, kam nahrajete svá data, pro správný chod a zobrazování stránek.

Webhosting si lze koupit také pro účely online úložiště. Pomocí FTP na něj můžete nahrávat vaše soubor, či zálohy dat a mít je kdykoliv a kdekoliv po ruce.

Kde koupit webhosting?

V České republice je mnoho společností nabízející webhosting a stejně jako je velký jejich počet je i velký rozdíl mezi jejich kvalitami.  Dlouhou dobu byla jednička na trhu firma Active 24.  Bohužel tato firma se nedokázala přizpůsobit moderním trendům neomezeného webhostingu za nízkou cenu, ale se zachováním kvality služeb.

Dnešní jedničkou na poli poskytování webhostingu je společnost Wedos a má trvale nejvyšší počet nových zákazníků a objednávek webhostingu ze všech webhostingových společností v České republice.

Stránky svetwebu.cz také mají webhosting u společnosti Wedos a za dobu několika let, co na nich stránky běží nedošlo k žádnému velkému výpadku a při řešení problémů je 24h online podpora Wedos vždy vstřícná.  Pokud si chcete přečíst důvody, proč jsem vybral pro svetwebu.cz právě Wedos můžete si je přečíst v tomto starším článku:  Proč k Wedos?

Jaká je cena Webhostingu?

U zmíněné firmy Active 24 je základní cena 24 Kč bez DPH za měsíc dostanete ovšem pouze 1GB prostoru pro svá data. Naproti tomu  Wedos za cenu o korunu dražší tedy 25Kč bez DPH dostanete NEOMEZENÝ prostor pro vaše data a spoustu dalších výhod, které u Active 24 jsou až v mnohem dražších verzí webhostingu.

 

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup