Rozdíl mezi iPhone 5S a iPhone 5C

Rozdíl iPhone 5S  vs iPhone 5C

Nedávno Apple představil svůj nový iPhone a tentokrát poprvé představil dvě verze jednu levnější iPhone 5C a druhou výkonnější a špičkový iPhone 5S v tomto článku si porovnáme některé jejich funkce, možnosti a především hardwarové parametry.

iPhone 5S nebo iPhone 5C:

Cena:

Hlavním důvodem proč Apple tentokrát představil dvě verze iPhonů je ta že chce oslovit širší vrstvz zákazníků s levnějším iPhone 5C, který v nejnižší verzi bude nabízet Apple za  549USD, tedy něco nad 10 000Kč. Bližší ceny verzí naleznete v samotném článku: ZDE . Jedná se prozatím o USA nedotované ceny, ale dá se očekávat že rozdíly v cenách nejnižších verzí iPhone 5C a iPhone 5S bude 2-3 tisíce Kč.

Touch ID

Velkým lákadlem pro připlacení si za vyšší verzi iPhone tedy iPhone 5S má být čtečka otisků prstů zabudovaná v domovském tlačítku, díky které budete moci odemykat iPhone, či platit v iTunes, iStore atd. Bližší informace o této funkci naleznete v samostatném článku: ZDE. Touto novinkou Touch ID levnější model iPhone 5C nedisponuje a budete se muset spokojit se starými způsoby odemykaní a placení.

Chipset:

Velký rozdíl je ve výkonu obouch iPhonů. Zatímco iPhone 5C má starší verzi chipsetu tedy Apple A6, kde se nachází dvou jádrový procesor s frekvencí 1,3GHz, dále 1GB RAM a tří jádrová grafická karta.

iPhone 5S má nový chipset Apple A7, který obsahuje základní dvou jádrový procesor s frekvencí 1,7GHz. Nesmím zapomenout znímit, že se jedná o 64bitový procesor. Zároveň tento nový chipset má i koprocesor M7, který slouží pro obsluhu pohybových senzorů a šetří tím výkon hlavního procesoru a tím zvyšuje výdrž baterie.   Dále má 1GB RAM a 4 jádrový grafický chip.

Vzhled:

Apple iPhone 5S má hliníkové tělo s tloušťkou 7,6mm a 112g hmotností. Bude se prodávat ve třech barevných variantách šedá, zlatá a stříbrná. Na rozdíl   iPhone 5c má tělo polykarbonátové s s tloušťkou 9mm a 132g hmotností. Tento model bude k dispozici ve více barevných variantách, nežli iPhone 5S.

Barevné varianty iPhone 5C:  bílá, růžová, žlutá, modrá a zelená.

Tabulka porovnání parametrů iPhone 5S a iPhone 5C:

iPhone 5S

iPhone 5C

Operační systém:

iOS 7

iOS 7

Displej:

RETINA

RETINA

Úhlopříčka:

4“

4“

Rozlišení:

1136×640

1136×640

Procesor:

Dvou jádrový 1,7GHz 64bit

 Dvou jádrový 1,3GHz

Grafika:

Čtyř jádrová Power VR

Tří jádrová

RAM:

1GB

1GB

Kapacita

16/32/64GB

16/32GB

Přední kamera

1,2MP 720p

1,2MP 720p

Zadní kamera:

Nahrávání videa:

Fotoaparát:

Ano

Ano

1080p

1080p

8MP

8MP

Bluetooth

Verze 4

Verze 4

Wi-Fi:

Ano

Ano

3G

Ano

Ano

Gyroskop:

Ano

Ano

Akcelerometr:

Ano

Ano

Digitální kompas

Ano

Ano

GPS

Ano

Ano

Touch ID:

Ano

Ne

Tloušťka:

7,6mm

9mm

Váha:

112g

132g

Výdrž baterie:

Až 250h

Až 250h

Závěr:

Podle mého názoru pokud již chcete investovat do iPhonu, tak rozhodně doporučuji iPhone 5S má mnohem větší výkon, nežli iPhone 5C, také má čtečku otisků prstů, dále menší váhu a má znatelně menší tloušťku těla.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup