Úvod do moderace

Úvod do moderace

K úvodu bych chtěl říct že moderátorem se dá se říci může stát každý s trvalým připojením k internetu a dostatečným množství času,který může obětovat moderování.

Zde se nejvíce bude zabývat moderováním PHP fór. Úkolem této rubriky je vás naučit být dobrými moderátory.V dnešní době je moderátorů sakra málo a ještě méně těch co jsou dobrý.A to  má pro i proti.Pro že fóra na malé množství moderátorů  reagují množstvím výhod.Př.:hmotné odměny,kredity a slevy na reklamní předměty.Proti je že budete mít mnohem více práce nežli kdyby bylo více moderátorů.Doporučuji si vybrat fórum podle vašich časových možností aby jste si nevybrali nějaké velké fórum a pak zjistili že skoro nic nestíháte to je lepší malé fórum.

Pár bodů k moderaci:

1) Moderátor není pánem fóra
Pamatujte si tuto zásadu dobře, protože je velmi důležitá. Moderátor není pánem fóra. Je to pouze uživatel, který má možnost upravovat, případně mazat, příspěvky ostatních uživatelů. Proto se nechovejte, jako by vám celé fórum patřilo, ale spíše se chovejte přátelsky.

2) Kritika je vzácná věc
Jděte kritice vstříc. Žádný člověk není dokonalý tak berte kritiku jako možnost zdokonalit se.

3)Rozhodnutí které jsou na moderátorech nejsou vždy lehké.

4)Taky se nebojte moderátoři jsou také lidi a lidi dělají občas chyby, u moderátorů je to tak čím větší zkušenost tím menší procento možné chyby

5)Zatím neexistuje pro moderátory příručka (Přemýšlím že se o ní pokusím),každý případ přestupku je něčím ojedinělí a tak vyžaduje i ojedinělý přístup takže se nelze chovat při každém přestupku stejně.

TOTO BY MĚLO BÝT DO ÚVODU VŠE.
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup