Jak vybrat notebook

Jak vybrat notebook

Výběr notebooků je mnohem lehčí, jak výběr PC, poněvadž je výběr mnohem menší, ale nevýhodou je, že v notebooku toho zrovna moc nevyměníte co se týče hardware součástí, maximálně RAM. Zde  je důležité si nejen uvědomit k čemu bude sloužit, ale i jak často bude přenášen a využíván na cestách.

Při výběru notebooku je důležitá VELIKOST

Velikost hraje nesmírnou roli při výběru notebooku. Velikost určete podle toho, jak často hodláte notebook přenášet, protože od velikosti se vyvíjí i hmotnost. Důležité je také  místo, kde s notebookem hodláte často pracovat, pokud například hodláte ho často využívat na cestách, jako ve vlaku, či autobusu rozmyslete zda spíše nechcete netbook.

Já osobně nejsem zastáncem drahých herních velkých notebooků podle mě je lepší si raději koupit mnohem výkonnější PC sestavu za stejné ba i nižší náklady.

Pokud chcete mít notebook, na doma místo PC doporučuji s 15,4″ displejem a více.

BATERKA

U notebooku dávejte velký pozor i na výdrž baterie a  nevěřte jen reklamním textům prodejců, ale najděte si i nějaké reálné testy notebooku, který se vám líbí, jak je na tom s výdrží baterie, poněvadž ta je také u notebooku velice důležitá a zvláště když jste na cestách.

Doporučuji se vyhnout levným notebookům s operačním systémem windows 7 starter jedná se o opravdu neuvěřitelně osekaný operační systém, kde je mnoho funkcí omezeno a nebo vůbec je tato verze neobsahuje.

Notebook s DVD mechanikou nebo ne?

Abych řekl pravdu můj názor je, že DVD mechanika je u notebooků již zbytečná. Většina majitelů notebooků ji skoro vůbec nevyužívá a spíše si místo ní dává přídavnou baterii, která zvýší výdrž notebooku.

Jaké rozhraní by měl notebook obsahovat?

  • Alespoň jeden HDMI
  • minimálně 2 USB při nejlepším již verze 3
  • RJ 45
  • vstup pro mikrofon a sluchátka
  • čtečku paměťových karet
  • Bonusem by byl eSATA verze 2 (Pomocí niž můžete zapojit externí HDD s rychlostí přenosu až 3Gb/s)
  • a pokud máte nějaký starý velký monitor na němž budete chtít přenášet obraz tak DVI

Co se týče funkcí, tak by měl notebook mít, jako samozřejmost Wi-Fi, není špatné mít i bluetooth pro spárování s telefonem a dalšími bluetooth zařízeními a některé nové malé modely mají i 3G modul.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup