Svět tabletů

Svět tabletů

Každý určitě slyšel už o tom, že tento rok má ve světě techniky přezdívku Rok tabletů,a tomu je z jednoho prostého důvodu. Podle mých informací by tento rok se mělo podívat na trh až 50 tabletů. Což je velice výhodné protože zde bude platit zákon konkurence a tím i neustálé nucení k zlepšování výrobků.
Začtu velice očekávaným a mediálně ne zrovna skromným tabletem od společnosti Apple. Ten představil nikdo jiný nežli Steve Jobs na Keynote. Představení tohoto tabletu s názvem ipad vyvolalo obrovské diskuze a snad na každé stránce zabývající se IT byl minimálně jeden článek o iPadu. Jak jsem předpokládal iPad vyvolal opravdu žhavé diskuze a rozepře, na iPad je mnoho názorů př. Na co mi bude iPad když mám Iphone a mnoho dalšího. Mnoho lidí také ale zklamal nepodporuje Multitasking, flash nemá operační systém OS X a mnoho dalšího.Jak už to ale bývá je zde i řada příznivců a těm hraje do karet i cena, která je na Apple velice malá nežli co od Applu již známe.Nemám v plánu zde dělat kompletní recenzi Applu tu najdete všude ale spíše můj názor.Můj názor zní, že bydlet v USA tak bych možná ani neváhal a iPad koupil, jenže mi se nacházíme v ČR a musíme mít nohy na zemi.Mnoho skvělých funkcí a nabídek s iPadem související, český zákazník nemá šanci v žádném případě využít a není to otázka momentální ale podle mě budoucí, protože teprve nedávno Apple se rozhodl dělat oficiální českou lokalizaci pro jeho operační systém OS X. Netvrdím že zde čeština nebyla na tento operační systém ale nebyla oficiální.

ipad2

Apple iPad má prozatím výhodu nad konkurencí v tom že se začne prodávat na konci Března. Většina konkurence už má návrhy svých tabletů, ale pořád bude mít oproti nim Apple náskok.Mě osobně se v této době líbí další dva tablety a to především začnu tabletem HP SLATE s operačním systémem Windows 7, který na něm bude moci ukázat svou pravou tvář.HP Slate také podle informací bude plně podporovat FLASH což bude jednou z jeho hlavních výhod.Další bude také velice snadná synchronizace se stolním PC nebo notebookem,abych řekl pravdu velice se na něj těším.

A třetím mým favoritem na poli tabletů je tablet od společnosti MSI TABLET s operačním systémem Android OS a s architekturou založenou na čipové sadě Nvidia Tegra 2, což bude znamenat vysokou výdrž. Další předností je podpora HD s kvalitou 1080p, dále zvládne multitasking a android by si také měl poradit s Adobe flash.

Závěrem bych chtěl dodat, že pokud si plánujete tak jako já koupit nějaký ten tablet. Tak vám radím opravdu není kam spěchat. Trh s tablety je celkem ještě neprobádaná věc a tak můžeme čekat ještě mnoho změn a vylepšení a také stačí jen počkat s jakými výrobky příjde další konkurence.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup