Windows 8 průzkumník

windows 8Windows 8 průzkumník

Připravovaný nový operační systém od firmy Microsoft, který bude mít s největší pravděpodobností název Windows8 je nyní velice diskutované téma, každý píše mnoho článků tak jsem se také rozhodl osvětlit, některé funkce a schopnosti Windows 8 nyní se zaměřím na jednu z nejdůležitějších věcí a to je průzkumník.

Vývoj jak procházeli funkce a vzhled průzkumníků od počátků Windows si nechám na samostatný článek a nyní se zaměřím jen a pouze na ten v budoucích Windows 8. Chtěl bych říci, že tento článek je psán v době, kdy před pár dny byla vypuštěna teprve verze Developer Preview. Z toho vyplývá že funkce vzhled a další vlastnosti nyní nejsou rozhodně konečné a v final verzi může být pár věcí jinak, nežli teď.

Nebudu se také zabývat staršími funkcemi z předchozích Windows 7 atd. pouze novinkami.

Hlavní novinkou co se týče vzhledu bude nasazení prostředí Ribbon známé z Office a Windows live funkcí.

Prostředí ribbon

Pokud jste se zamysleli, kolik položek bude moc průzkumník zobrazit, když ribbon zabírá takovou velkou plochu tak se budete divit zobrazí o 2položky více nežli průzkumník nyní ve Windows 7. Je to způsobeno odstraněním dolní lišty, kde jsou v 7 informace o složkách a souborech.

Další informací, je že by průzkumník měl mít k dispozici až 200 klávesových zkratek.

Další novou skvělou funkcí je implementace ISO, v průzkumníku bude moc připojovat ISO soubory aniž by jste museli instalovat programy třetích stran, jako je například Daemon Tools.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup