Co je to RSS

Co je to RSS

Technologie RSS umožňuje uživatelům  přihlásit se k odběru novinek z webu, který nabízí RSS zdroj.Vytvořit RSS zdroj na svých stránkách může kdokoliv a není to těžké.

Např: tyto stránky mají RSS: http://www.svetwebu.cz/?feed=rss2

RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

RSS se neustálě aktualizuje aby byl aktuální a v souladu s vašimi stránkami. Využít  RSS můžete třeba pokud máte jako domovskou stránku, nějaký vyhledávač třeba seznam.cz tak do něj můžete vložit RSS webu u, kterého chcete být v obraze a vždy, když vyjde nový příspěvek, aby jste o něm věděli.

Existuje i mnoho i Deskopových (počítačových) aplikací pro čtení RSS zdrojů. Např: Všelijaké lišty Windows vista sidebar a nebo jako mini aplikace ve Window 7 na plochu. Stačí zadat do kolonky RSS vybraný RSS zdroj např: http://www.svetwebu.cz/?feed=rss2

Těmto aplikacím se říkají RSS čtečky.

RSS

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Jedna reakce do “Co je to RSS”

  1. Jerry napsal:

    Wait, I cannot fathom it being so straigthfworard.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup