Krásná URL adresa

Krásná URL adresa

Vyhledávače ovlivňuje spousta věcí.  A  obrazně řečeno úkolem SEO je něco jako vábit vyhledávače na vaše stránky. Vyhledávače mají rády krátké přesně a smysluplné URL adresy. Takže jestli si myslíte, že když do názvu domény dáte všechna svá klíčová slova(např: levne-ubytovani-na-morave.cz), že vám to pomůže tak se zcela mýlíte. Krom toho že Doména má být co nejkratší už jen z toho důvodu aby si jí sám uživatel zapamatoval a snadno ji napsal do URL řádku svého prohlížeče.

Ale teď k věci.  Vyhledávače jak již jsem zmiňoval mají rády smysluplné  adresy např:  http://hezkaadresa.cz/novinky/ To dává smysl a je to hezké, nežli něco jako strojová adresa tohoto článku:

http://www.svetwebu.cz/?p=4643. Nebojte se že by kvůli tomu na vás vyhledávače zapomněli, to rozhodně ne, ale přeci jen dávají přednost názvu stránky, která souvisí s obsahem a dá se ihned přečíst i z URL adresy o co se jedná .

Strojová adresa je hlavně u Redakčních systémů. Samy byste si určitě pro své statické HTML stránky takovouto adresu nevymýšleli. U těchto redakčních systémů je to z důvodu toho, že se počítá s velkým počtem příspěvků, či stránek, proto má každá jedinečný strojový příčesek za / aby se nestalo, že budou mít dvě stránky stejnou url adresu.

Většinou se to dá změnit v nastavení třeba u WordPress stačí v nastavení- Trvalé odkazy dát možnost Vlastní struktura a zde dát třeba  %postname% to způsobí, že se Název příspěvku objeví bez diakritiky oddělený pomlčkami při větším počtu slov.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup