Proč počkat s aktualizací na Windows 10

Proč počkat s aktualizací na Windows 10

Windows 10, aneb aktuálně nejdiskutovanější a nejvyhledávanější slovní spojení u vyhledávačů.  Nový operační systém Microsoftu, který byl před pár dny vypuštěn do světa a každý majitel legálního systému od Windows 7 výše může ZDARMA upgradovat/aktualizovat svůj notebook, počítač na nejnovější Windows 10.  Vše zní tak skvěle, ale jsou důvody proč s aktualizací vyčkat? Podle mého názoru rozhodně ano a pokusím se je vám v tomto článku vysvětlit.

Důvody proč počkat s aktualizací na Windows 10:

Nejprve je třeba říci, že možnost aktualizace ZDARMA bude trvat po dobu 1 roku od data uvedení systému na trh. Není tedy nutné aktualizovat co nejdříve. 

  1. Ovladače: Ovladače jsou achillova pata každého nového operačního systému. Výrobci vašeho Hardware musí vydat nové ovladače kompatibilní s novým systémem.  Pokud máte nový počítač, či notebook neměl by být žádný problém. Pokud ovšem máte pár let starý přístroj například 3 roky. Proto doporučuji na stránkách výrobce vašeho hardware zkontrolovat jestli již vydal ovladač pro Windows 10. Na internetu se objevují informace o nefunkčním vybavení například touchpad atd.
  2. Chyby: Vždy se po vydání nového systému vyplatí počkat, alespoň půl roku než Microsoft pomocí aktualizací vydá důležité záplaty „porodních“ chyb a problémů s systémem.
  3. Programy: Zkontrolujte si jestli většina vašich dosavadních aplikací je kompatibilní s novými Windows 10 a budete je moci používat i na nich.

 Závěrem:

Osobně bych s aktualizací na Windows 10 u pracovních, hlavních domácích počítačů doporučil vyčkat přibližně půl roku s aktualizací na Windows 10. Například během srpna-září má přijít velký update balíček něco jako servise pack pro Windows 10, který bude určitě opravovat zásadní prvotní chyby.

YouTube Preview Image
Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup