Jak se zbavit reklam v prohlížeči?

Jak se zbavit reklam v prohlížeči?

Internetové stránky jsou více, či méně zaplněné reklamou. Různé reklamní bannery nejčastěji prostřednictvím Google Adsense, či Seznam Sklik. Tyto dva reklamní systémy patří v České republice mezi nejpoužívanější a zahlcují internetové stránky různými reklamními proužky. Nutno říci, že reklama je taková již zažitá součást internetových stránek. Autoři pomocí reklamy získávají peníze na chod stránek a jejich údržbu. Bohužel některé internetové stránky jsou tak zahlcené reklamou, že jejich obsah zmizí ve výru reklamních bannerů a proužků.

Kvůli těmto stránkám už kdysi dávno vznikl projekt AdBlock, který blokuje tyto reklamní „okýnka“ a vám se zobrazí čistá internetová stránka bez reklam. AdBlock je zcela ZDARMA a je dostupný, jako doplněk takřka do všech internetových prohlížečů.

Návod jak se zbavit reklam:

  1. Nejprve je třeba stáhnout a nainstalovat doplněk do prohlížeče. Jestliže využíváte internetový prohlížeč Google Chrome stáhněte si ho ZDE  z Google Chrome WebStore. V případě Mozilly Firefox: ZDE. Pro prohlížeč Opera: ZDE
  2. Následně se sám nainstaluje v případě Google a objeví se vám ikona ruky v červené značce stop vpravo nahoře.
  3. Hotovo nyní již máte funkční doplněk prohlížeče, který vás zbaví reklam.

Jak ručně zakázat reklamu v AdBlock?

  1. V případě, že by nějakou reklamu automaticky neodstranil můžete kliknout na reklamní banner pravou částí myši a zobrazí se vám menu, v jehož dolní části naleznete možnost AdBlock. Najeďte na to myší a následně dostanete možnost: Blokovat tuto reklamu, nebo Blokovat reklamu na této stránce. Na jedno z toho kliknete a Adblock zajistí, že se vám tato reklama už nikdy znovu neukáže.

Jak dočasně vypnout AdBlock?

Některé internetové stránky detekují přítomnost Adblock v prohlížeči a mohou zamezit přístup na stránky. Proto je třeba dočasně AdBlock vypnout a následně po opuštění takovýchto stránek ho znovu zapnout.  To provedete jednoduchým kliknutím levnou myší na ikonu Adblock v horní části prohlížeče a objeví se vám tabulka možností tohoto doplňku i s informací, kolik reklam na dané stránce blokuje. Vy kliknete na možnost Pozastavit. A stiskněte F5 pro aktualizaci (opětovné načtení) stránek, již bez funkčního Adblock se zobrazenými reklamami.

Výhody:

  • Přehlednější internetové stránky
  • Žádné reklamní bannery
  • Žádná nevyžádaná vyskakovací okna

Nevýhody:

  • Mírné zpomalení načítání stránek
  • Internetový prohlížeč má o něco vyšší hardwarové nároky
Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup