Má smysl chytrá televize?

Má smysl chytrá televize?

Chytré televize čeká v budoucnu velký „boom“, stejně jako tomu bylo u chytrých telefonů, či tabletů. Chytrá televize oproti klasické nabízí nespočet možností, které s sebou ovšem přináší mnohem větší cenu oproti těm klasickým „hloupým“ televizím. Dnešní článek bude taková úvaha, zda má smysl kupovat v dnešní době a především v České republice chytrou televizi.

Chytrá televize ano, či ne?

Dnes existuje celá řada chytrých televizí a každý výrobce normálních televizí má minimálně i nějakou tu chytrou (Samsung, LG, atd.). Dále tu je Apple a Google, které nabízí chytré „krabičky“, které mají operační systém Android, nebo iOS a udají z vaší televize chytrou televizi. Jedná se o levnější způsob, pokud máte dobrou stávající televizi a nemáte v plánu kupovat novou. Aby chytrá televize plnila svůj smysl musí být připojená k internetu. Jinak ztrácí většinu svých funkcí.

1. Pokud nemáte v plánu kupovat novou televizi, či nechcete investovat velké peníze, tak chytrou TV jistě oželíte, nebo si můžete zakoupit chytré kravičky od Google, nebo Apple, které stojí cca 1-2 tisíce korun.

2. Pokud si chcete koupit pořádnou novou televizi, tak už chytrá televize rozhodně SMYSL MÁ.

Jaké má funkce chytrá televize?

1. Online přehrávání

Základní funkcí je možnost přehrávání online videí například z Youtube. Další a do budoucna velkou výhodou je možnost přehrávání pokud máte předplatné na různé filmové online půjčovny, jako je Voyo. Rozhodně je lepší se koukat na filmy a seriály na velké televizi, nežli na monitoru notebooku, či PC.

Tip: Například na Smart TV od Samsungu je dostupná aplikace pro online přehrávání videí ze Streamu, který si získává svými pořady, jako je Kancelář Blaník, Jídlo.s.r.o a další na oblibě.

2. Aplikace

Svým způsobem je chytrá televize, jako obří mobilní telefon má v sobě většinou i obdobný operační systém. Můžete instalovat do televize aplikace z App Storů.  Každým dnem je počet dostupných aplikací větší a větší. Součástí jsou i hry, které můžete hrát prostřednictvím ovladače k  televizi.  Zajímavou možností jsou i hovory přes Skype, prostřednictvím chytré televize.

3. Surfování na internetu

Chytrá televize má v sobě i vestavěný internetový prohlížeč a  můžete surfovat na internetu skrze televizi. Existují už i aplikace pro čtení novinek a zpráv z největších českých zpravodajských serverů.

Závěr:

Pokud si hodláte nyní koupit kvalitní televizi, určitě je lepší sáhnout po chytré televizi i s ohledem na možnosti do budoucna.  Chytrá televize může nahradit svým způsobem i klasický domácí počítač. Je třeba ovšem počítat s mnohem větší cenou, nežli u klasické hloupé televize se stejnou úhlopříčkou.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup