Jak (ofotit) skenovat dokumenty mobilem

Jak (ofotit) skenovat dokumenty mobilem

Dnes se již z domácností vytrácí skenery, které dokáží oskenovat dokument s vysokou kvalitou a maximální čitelností i při velkém přiblížení výsledného obrázku. Zajímavou náhradou může být váš chytrý mobilní telefon s dostatečně kvalitním fotoaparátem a speciální aplikací se dokáže aspoň přiblížit kvalitě skeneru.

Základní parametr kvalitního ofocení dokumentu telefonem je dostatečné okolní světlo a kvalitní zaostření fotoaparátem mobilu.

Microsoft Office Lens

Aplikace Office Lens je ZDARMA a funguje, jako skener.  Jednoduše si připravíte dokument, který chcete ofotit a spustíte na mobilu Office Lens, následně zaostříte fotoaparát na dokument a vyfotíte. Po vyfocení aplikace výslednou fotografii vylepší, aby text byl mnohem více čitelnější a výraznější.

Následně můžete ještě sami fotografii upravit. Máte na výběr z režimů: fotka,vizitka,tabule, dokument. Doporučuji režim dokument. Také můžete fotku oříznout, či přidat titulek.

Výslednou fotografii můžete uložit, jako OneNote poznámku, nebo na OneDrive v podobě: PDF souboru, či Word a PowerPoint dokumentu. Také můžete fotografii snadno kamkoliv sdílet prostřednictvím aplikace.

Odkaz ke stažení Office Lens aplikace z Windows Store: ZDE

 nebo


YouTube Preview Image
YouTube Preview Image
Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup