Filmy ve službě Google Play v ČR

Filmy ve službě Google Play

Po nedávném spuštění nákupu hudby v Google Play pro Českou republiku nyní Google zpřístupnil i prodej filmů přes Google Play. Tento krok velice vítám a rozhodně pomůže i trhu s filmy v České republice, poněvadž nákup filmů přes Google Play má mnoho výhod, které klasické obchody nemohou nikdy nabídnout. Dále si troufnu tvrdit, že Google Play sníží i pirátství v České republice.

Jak funguje nakupování filmů na Google Play?

Za prvé, abyste mohli nakupovat filmy na Google Play je třeba mít u Google účet.  Filmy jsou na Google Play řazené podle mnoha kritérií například podle Žánru, oblíbenosti, filmového studia, novinky. Některé filmy mají možnost nejen koupě, ale i vypůjčení.Půjčené filmy můžete sledovat:

  • z počítače/notebooku skrze internetový prohlížeč
  • prostřednictvím aplikace na Android tabletu
  • prostřednictvím aplikace na Android  chytrém telefonu
  • a pokud máte Chromecast můžete obraz přenášet na vaší televizi.
Pokud budete koukat na film přes prohlížeč, či jiný operační systém na tabletu/mobilu nežli je Android, pro přehrávání potřebujete internetové připojení. Pokud, ale máte Android tablet nebo chytrý telefon můžete si nainstalovat speciální aplikaci, která film stáhne, když bude dostupné internetové připojení a následně je uložen po dobu 30 dnů, kdy do této doby si můžete film pustit i offline.
Veškeré filmy mají DRM ochranu.

Jaká je výpůjční lhůta na Google Play?

Google Play má dvě lhůty první lhůta je doba, do které je nutné zahájit přehrávání filmu. Většinou se jedná o dobu 30 dnů od zakoupení filmu. Následně pokud film začnete přehrávat máte většinou 48 hodin na to, abyste film shlédly. Výpůjční lhůty jsou vždy uvedeny u daného filmu v dolní části.

Jaká je cena filmů na Google Play?

Google Play nabízí buďto jednu cenu u všech filmů a to za nakoupení a nebo druhou možnost  za vypůjčení, kdy cena za vypůjčení je mnohem nižší, ale má časová omezení, což jsem psal výše.  Velikost ceny za film má více faktorů například stáří filmů, kdy nové filmy stojí cca 200-300Kč.  Dále je důležitý faktor české titulky, poněvadž většina filmů je v originálním anglickém znění a tak titulky hraní velkou roli. Pokud film nemá české titulky můžete si ho půjčit za pár korun. Filmy s dostupnými českými titulky jsou logicky dražší.

YouTube Preview Image

 

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup