Amazon Fire TV recenze a cena

Amazon Fire TV recenze a cena

Rád bych vám představil novou „krabičku“ od Amazonu s názvem Amazon Fire TV, která v sobě skrývá mnoho funkcí za přelomovou cenu, jako tomu bylo u tabletů Amazon Fire, poněvadž Amazon razí strategii nevydělávat na zařízení, ale ještě ho dotovat ze svého, aby bylo ještě více dostupné a zisk se vrátí v nakupovaném obsahu. Tato strategie je naprosto správná a osvědčila se jak na již zmiňovaných tabletech Amazon Fire, tak i na elektronických čtečkách Amazon Kindle.

Co umí Amazon Fire TV?

Amazon Fire TV má pomoci prodeji obsahu, který nabízí Amazon na svých stránkách. Jedná se o obří sbírku tisíců filmů, seriálů a dalších věcí v elektronické podobě, které můžete na Amazon Fire TV si koupit a shlédnout. Nebo si stačí zakoupit předplatné Amazon Prime a nerušeně sledovat cokoliv vás napadne z kolekce Amazon.  Kromě video produktů má Amazon i miliony MP3 skladeb, které jsou také dostupné k poslechu přes Amazon Fire TV.

Amazon Fire TV umí samozřejmě i přehrávat videa z Youtube a dalších obdobných služeb.

Herní konzole

Amazon Fire TV může sloužit i jako taková „herní“ konzole po zakoupení gamepadů . Bohužel není dostupný kvůli upravené verzi Androidu Google Play. Můžete nakupovat, či instalovat hry pouze z Amazon store, kterých je aktuálně několik desítek, ale časem by měli rychle přibývat. Nejedná se o žádnou konkurenci herním konzolím, ale jako zabití času, či doplňková služba k hlavnímu účelu Amazon Fire TV to jistě oceníte.

Amazon Fire TV parametry:

  • Čtyř jádrový procesor s frekvencí 1,7GHz
  • Operační paměť 1GB
  • interní kapacita 8GB
  • Grafický procesor Adreno 320
  • Bluetooth
  • HDMI

Příslušenství Amazon Fire TV

Ovladač - součástí balení je pěkný dálkový ovladač s možností hlasového vyhledávání

Gamepad – k Amazon Fire TV si můžete dokoupit Gamepady a vytvořit si z ní alternativní herní konzoly pro nenáročné.

Amazon Fire TV Cena

Amazon vsází na již zmíněnou strategii na začátku článku, kdy své zařízení dotuje ze svého a vydělává pak na kupování obsahu. I díky tomu může být cena takovéhoto zařízení, které rozhodně i po hardwarové stránce není žádné tintítko a nevýkonná krabička je pouhých 99 USD v přepočtu na české koruny nějakých 2000Kč.

Bohužel aktuálně Amazon nejen že neplánuje prodej Amazon Fire TV v České republice, ale nemá pro nás ani žádný dostupný obsah, kromě pár knih v češtině, které jsou i Fire TV k ničemu. Uvidíme jestli se výstavbou logistického skladu v ČR něco změní a Amazon se zaměří i na český trh.

YouTube Preview Image
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup