Mobilní aplikace Adobe Lightroom pro iPad

 Adobe Lightroom pro iPad

Adobe představil mobilní verzi svého profesionálního programu pro editaci fotografií Lightroom. Lightroom je jeden z nejpoužívanějších profesionálních programů pro úpravu fotografií na profesionální i amatérské úrovni. Je stejně populární, jako Adobe Photoshop pro tvorbu grafiky.

Adobe si je vědomo čím dál většímu rozšíření a popularitě tabletů a práci na nich. Pro úpravu fotografií je tablet s dotykovou obrazovkou takřka ideální. Lightroom pro iPad má mnoho funkcí, jako klasická stolní PC verze.

Velká výhoda je synchronizace tabletu s počítačem. Takže pokud něco upravíte na tabletu ihned se to upraví i na PC a naopak. Takže například pokud budete nějakou dobu pracovat na PC a pak vás přestane bavit sedět u stolu vezmete si tablet a třeba si s ním lehnete na gauč a můžete dál nerušeně pokračovat v rozpracované fotografii.

Cena aplikace je ZDARMA, ale musíte mít předplatné Adobe Creative Cloud a cena tedy závisí na tomto předplatném.  Má to své výhody i nevýhody. Výhodou je právě zmíněná synchronizace mezi PC a tabletem. Dostanete také určitý počet GB kapacitu na Adobe Cloud pro nahrávání svých fotek. Stačí jeden účet a jedno předplatné a můžete využívat Lightroom, jak na PC tak na tabletu aniž byste je museli platit zvlášť. Další výhodou je, že budete mít vždy aktuální verzi a nebudete muset platit za update na nové verze.

Nevýhodou je nutnost platit měsíčně, či ročně poplatek. Není to tedy tak, že zaplatíte a máte dostupnou aplikaci a všechny služby s ní spojené na stálo. Po ukončení předplatného nebudete již moc pracovat s aplikací.

YouTube Preview Image
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup