Co je to internetový prohlížeč?

Co je to internetový prohlížeč?

Internetový prohlížeč je počítačový program, díky kterému můžete prohlížeč internetové stránky.

Počátky internetových prohlížečů jsou úzce spjaty s počátky WWW (Word Wide Web) a s prvními  internetovými stránkami.  Z důvodu nízké rychlosti internetu byl veškerý obsah stránek pouze v textové podobě a tedy i prohlížeče uměly pouze zobrazovat text.V dnešní době již umí internetové prohlížeče nespočet funkcí.

Jak funguje internetový prohlížeč?

Velice zjednodušeně řečeno je internetový prohlížeč nástroj co umí složit puzzle (skládačku). Možná vás zaráží, proč toto přirovnání, ale je to jednoduché. Internetový prohlížeč při zadání internetové stránky kontaktuje server na kterém stránky běží a ten mu pošle zdrojový kód stránek (například: html+css, php, atd.).  Prohlížeč musí podle tohoto kódu  složit vzhled stránek, jako skládanku do výsledné podoby stránek tak, jak je vidíte vy.

Pokud vás zajímá, jak vypadá zdrojový kód stránek klikněte pravým tlačítkem myši na stránky a v možnostech co se vám zobrazí klikněte „zobrazit zdrojový kód stránek“ a takto vidí stránky internetový prohlížeče.

Nejoblíbenější internetové prohlížeče:

  • Safari – Autorem tohoto prohlížeče je Apple. Safari je vysoce kvalitní internetový prohlížeč, ale jen ve verzi pro operační systém Mac OS. Pro počítače s Windows využívat Safari nedoporučuji.
  • Internet Explorer- Bývalý král všech prohlížečů, dříve jasně dominoval trhu a používala ho většina lidí na světě v dnešní době i přes veškeré úsilí Microsoftu autora tohoto prohlížeče neustále ztrácí své uživatele. Poslední verze 11 je opravdu kvalitním prohlížečem a oproti předchozím verzím udělal Explorer velký krok kupředu.
  • Google Chrome- Aktuálně jasná jednička mezi vyhledávači. Autorem je Google, ale i Chrome má své nevýhody například: neuvěřitelná zátěž procesoru a žrout operační paměti.
  • Mozilla Firefox – Kvalitní oblíbený internetový prohlížeč, který bohužel stejně, jako Explorer ztrácí svou popularitu.
  • Opera – Vysoce kvalitní internetový prohlížeč s mnoha funkcemi. Dle mého názoru nemá dostatek uživatelů, jaký by si zasloužil.
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup