Google vyhledávání hlasem

Google vyhledávání hlasem

Rád bych vás seznámil s funkcí Google vyhledávače, která sice není již žádná novinka, ale spousta uživatelů o ní stále neví, či ji nevyužívá, kvůli různým obavám.  Jedná se o hlasové vyhledávání, které je ovšem dostupné stále jen pouze pro uživatele internetového prohlížeče Google Chrome, pro jiné tato funkce není dostupná.Takže pokud jste uživatelé internetového prohlížeče Google Chrome, tak se nebojte této funkce využívat.

Důležité je říci, že hlasové vyhledávání Google podporuje a umí zcela překládat do textu český jazyk. Takže umí diakritiku, tedy háčky a čárky a bez problémů vám vyhledá pokud řekne například řeřichu.

Jak vyhledávat na Google hlasem:

Jak jsem již zmínil podmínkou je internetový prohlížeč Google Chrome.

  1. Jděte na stránky Google (google.cz)
  2. a vpravo ve vyhledávací liště máte ikonu mikrofonu, pokud na ní najedete myší zobrazí se text „Vyhledávejte hlasem“. Na tuto ikonu klikněte.
  3. Chrome se vás zeptá, zda povolujete mu využít váš mikrofon. Klikněte Ano
  4. A nyní se vám zobrazí text Mluvte, pak poslouchám. Právě teď řekněte váš hledaný výraz a následně chvíli buďte potichu a Google pozná, že nahrávání je u konce a během chvilky vás přesměruje na výsledek vyhledávání na vámi řečené slovo, či text.

Kdy se vyplatí použít vyhledávání hlasem

Vyhledávání hlasem je samozřejmě nejpoužívanější na chytrých zařízení, jako jsou tablety a chytré mobily, kdy je mnohem rychlejší říci dvě-tři slova, které chcete vyhledat, nežli je psát na dotykové klávesnici.  U klasického desktopové verze internetového prohlížeče Google Chrome se vyplatí vyhledávání hlasem, pokud hledáte nějaké delší texty. Například máte na papíru nějaké věty, či citát a chcete zjistit autora tak jednoduše pomocí vyhledávání hlasem to budete číst z papíru a Google vám to následně vyhledá. Lze to využít i na zjištění z jaké knihy je úryvek textu a mnoho dalšího.

YouTube Preview Image
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup