Nokia X a XL představení+ recenze

Nokia X a XL recenze

Nereálné se stává zkutečností. Finská firma Nokia, která před několika lety vsadila vše na operační systém Windows Phone a s operačním systémem od Google nechtěla mít nic společného a nevytvořila jeden jedniný přístroj s tímto systémem nyní přichází na trh s novými mobilními telefony s označením X a XL. Na úvod je třeba říci,že telefony nemají a ani nemohou konkurovat high-end  třídě chytrých telefonů a nemohou konkurovat ani střední třídě. Tyto chytré telefony jsou zacílené na nejnižší cenou kategorii a nenáročné zákazníky.

Nokia X a XL Android?

Pokud jste viděli již nějaké obrázky chytrých telefonů Nokia X a Nokia XL možná jste se podivili, zda mají v sobě opravdu Android od Google. Odpověď zní opravdu mají, ale celý systém je předělán ve stylu Winwdos Phone a dlaždic.  Verze Androidu, kterou disponují tyto telefony je naprosto odstřihnutá od ekosystému a služeb Google. Místo toho veškeré Google služby nahrazuje Nokia svými aplikacemi, či aplikacemi Microsoftu. Jako příklad je možné uvést Nokia Mapy. Velký důraz je kladen na Skype, který má již Android v sobě v těchto telefonech.  Problém bude v dostupnosti aplikací, poněvadž telefony nebudou mít přístup do Google Play, ale budou mít alternativu Nokia Store, kam mají vývojáři „snadno“ přidávat své aplikace. Takže tímto krokem ztrácí Android v těchto telefonech svou velkou výhodu  a to svou obrovskou základnu dostupných aplikací.

Nokia X a XL parametry:

Nokia X

Nokia X je nejméně výkonný telefon z řady Nokia X, ale zároveň je nejlevnější.  O výkon se stará dvou jádrový procesor s frekvencí 1GHz a 512MB operační paměť (RAM). Telefon má 4″ palcový IPS LCD displej s rozlišením 800×480 pixelů. Kapacita telefonu je 4GB, ale lze rozšířit pomocí microSIM karty s kapacitou až 32GB. Nokia X má dále 3MP fotoaparát a dokáže natáčet v 480p kvalitě. Kapacita baterie činí 1500 mAh a vydrží v pohotovostním režimu 408 hodin.  Jedná se o DUAL SIM telefon, lze tedy do něj dát 2 SIM KARTY.

Cena telefonu by měla být okolo 2500-2800Kč

Nokia X+

Jedná se o výkonnější verzi Nokie X nabídne větší operační paměť  768 MB

Cena telefonu by měla být okolo 2700-3000Kč

Nokia XL

Nokia Xl je 5″ palcový chytrý telefon. Displej telefonu disponuje rozlišením 800x480p.  Výkon telefonu zajišťuje dvou jádrový procesor s frekvencí 1GHz a oprační pamětí 768MB. Kapacita telefonu činí taktéž, jako u předchozích modelů 4GB a lze rozšířit také microSD kartou s kapacitou až 32GB. Nokia XL má oproti levnějším verzím 5MP fotoaparát s možností natáčet video v 480p a také má přední kameru s 2MP, kterou jistě využijete při telefonování přes Skype. Nokia XL má také oproti Nokia X a Nokia X+ větší kapacitu baterie a to 2000mAh a vydrží v pohotovostním režimu 720 hodin.

Cena telefonu by měla být okolo 3200-3700Kč

Závěr

Osobně jsem vůči těmto telefonům skeptický a nemyslím si, že budou mít velký úspěch jedná se o křížence mezi Windows phone telefonem a Android telefonem, ale ani z jednoho systému nemají telefony ty nejlepší vlastnosti. Velkou nevýhodou je absence Google Play.  Výhoda těchto telefonů je jejich nízká cena, ovšem pokud někdo chce vzhled Windows Phone tak si přilatí a koupí si třeba Nokia Lumia 520 s čistě Windows Phone systémem a pokud zase někdo bude chtít normální Android a né takto zcela předělaný tak si koupí třeba Huawei s lepšími parametry za stejnou cenu. I když je třeba podotknout, že Nokia je zárukou kvalitního zpracování i pro telefony s takto nízkou cenou.

 

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup