Jak se určuje stáří domény?

Jak se určuje stáří domény?

Mnoho majitelů stránek, či samotné domény neví, jak se určuje její stáří. Stáří domény se neurčuje, podle dne jejího zaregistrování například u cz domény u národního registrátora domény nic.cz, ale ode dne, kdy je poprvé za-indexovaná do webového archivu:  web.archive.org.

Co je to web.archive.org?

Jedná se o největší digitální neziskovou knihovnu na světě. Jejím cílem je uchovávat digitální materiály.  Tato služba byla již založena v roce 1996. Pokud se ptáte proč má v doméně web.  tak se jedná pouze o část této knihovny, která má na starosti uchovávání obsahu internetových stránek. Zkratka web v tomto případě znamená „ Wayback Machine“  krkolomně přeloženo do češtiny „stroj na cestu zpět“. Pokud vyhledávací robot této stránky navštíví vaše stránky, tak si je zaindexuje a pokud na nich následně něco změníte na web.archive.org se kdykoliv budou lidé moci podívat na předchozí verzi vašich stránek.

K čemu slouží stáří domény?

Stáří domény je z mnoha pohledů velice důležitý aspekt. Uvedu dva důvody, první důvod je z pohledu SEO, neboť vyhledávače starším doménám příkládají mnohem větší význam a to se projeví v pozici ve výsledcích vyhledávání.

Dále je stáří domény jeden z hlavních faktorů, kromě ranků, který určuje cenu domény a její hodnotu.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup