Externí disk s napájením, nebo bez?

Externí disk s napájením, nebo bez?

Trochu informací na úvod tento článek vznikl na poput váš návštěvníků těchto stránek, jelikož se jedná o jednu z nejvíce vyhledávaných frází na těchto stránkách.  Raději ještě objasním jednu informaci a to, že název článku, tedy vámi vyhledávaná fráze je svým způsobem zavádějící, protože samozřejmě každý externí, i pevný disk je třeba napájet. Záleží ovšem na tom zda disku stačí napájení například USB kabelem, nebo eSATA kabelem bez nutnosti přídavného napájení ze zásuvky, či je nutné právě dodatečné ještě napájení přes napájecí kabel ze zásuvky.

Historie:

Dříve byl přídavný napájecí kabel výsadou velkých externích disků s kapacitou 1TB a více a menší disky zpravidla 320GB a 500GB byly napájeny pouze skrz USB kabel.  Dnes už se najdou v obchodech i 2TB externí disky bez nutnosti externího napájení ze zásuvky

Podle čeho vybrat externí disk s napájením, nebo bez?

Kdy koupit externí disk s napájením?

Tento typ externích disků dnes již s kapacitou aktuálně až 16TB, ty jsou ovšem vhodné pro serverové řešení , ale standardní dnes nejprodávanější osobní verze  je 2TB a už i 4TB.  Doporučuji koupit externí disk standardní o rozměrech 3,5″ palců s přídavným napájením, pokud ho budete využívat, jako přídavný externí disk k počítači a budete vědět, že tento disk nebudete často přesouvat, či s ním cestovat.

Kdy koupit externí disk  bez napájení?

Dnes jsou nejprodávanější verze externích disků bez přídavného napájení v rozměrech 2,5″ palce a kapacitou 320Gb/500GB. Důvod proč není třeba přehnaná kapacita je ten, že se jedná o „cestovní“ disk a je vhodný tedy na cesty stačí ho jednoduše připojit kabelem k počítači a například USB kabel bude přenášet data, ale i disk bez problémů napájet a není tedy třeba přemýšlet zda je po ruce nějaká zásuvka.

 

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup