Co znamená 3G u tabletu?

Co znamená 3G u tabletu?

Název článku může někomu přijít směšný, ale tento článek je sepsán na podnět vás návštěvníků těchto stránek, poněvadž toto slovní spojení je jedním z nejvyhledávanějších na těchto stránkách.  Rozhodl jsem se vám tedy pojem 3G a co to ve skutečnosti je a jak to souvisí s tabletem, či jak si do tabletu s 3G zařídit internet.

Co je to 3G?

3G je zkratka pro třetí generaci  mobilních sítí, která je mnohem rychlejší nežli předchozí 2 generace, která v dnešní době multimediálního internetu je archaická a rychlostně nedostačující, ale zpátky k 3G síti. Pokud váš tablet podporuje 3G síť znamená to, že má v sobě 3G modul a simkartu operátora.  Díky 3G internetu budete kdykoliv a takřka již i kdekoliv se moci připojit na internet a být „online“ a nemuset se pouze omezovat na místa kde je free Wi-Fi

Pozor, abyste měli přístup na 3G internet samozřejmě nestačí jen koupit tablet s 3G, ale je třeba i si zajistit 3G internet od operátora, který vás pustí do své sítě a za určitou cenu nabídne omezený internet s FUP limitem, neboli hranicí množství dat, kterou budete moci za měsíc stáhnout, jak prohlížením internetových stránek tak samotným stahováním souborů. Po překročení FUP limitu záleží na smlouvě s vaším operátorem, pokud vám internet znepřístupní, či vám dále poběží ale cena za stažený MB, či GB je následně znatelně vyšší. Pokud si ovšem připlatíte dostanete neomezený 3G internet, tedy bez FUP limitu omezení stažených dat.

3G internet s FUP nebo neomezený?

Toto velice záleží na obsahu, který chcete na internetu sledovat. Pokud chcete pouze sledovat internetové stránky a psát na facebook, či emailové zprávy tak omezený stačí. Pokud ovšem chcete sledovat i videa na youtube atd. tak se vyplatí neomezený 3G internet.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

2 Komentáře do “Co znamená 3G u tabletu?”

  1. matej napsal:

    dobry den když tablet nemá 3G sít tak nejde telefonovat, posílat sms

    • Jan Schamberger napsal:

      Ano, ale takto to brát nelze, že pokud má tablet podporu 3G internetu, že může telefonovat a posílat SMS. Většina tabletů s 3G neumí telefonovat ani posílat SMS. Sice tablet v sobě musí mít SIM kartu, ale zde se jedná o datovou SIM kartu. Pokud hledáte tablet s 3G, který bude umět i volat musíte se podívat v parametrech daného tabletu zda to výrobce deklaruje.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup