Jak probíhá tvorba webových stránek

Jak probíhá tvorba webových stránek

V tomto článku zjistíte životní cyklus internetových stránek a především jeho nejdelší část při jejich vývoji. Tvorba webových stránek je jako puzzle. Skládá se z mnoha částí a ty dohromady tvoří výsledný web. Budoucí majitel by měl své www vždy brát jako investici, která se mu vrátí v nových zakázkách, objednávkách či zvýšení obratu.

1. Analýza požadavků

Nejsnazší analýza požadavků je, pokud zákazník má předem představu o funkčnosti. Tato představa je pak prokonzultována s odborníky, kteří doporučí nejlepší řešení pro výsledné webovky. Například podle intervalu aktualizování obsahu, zda budou statické bez častých úprav nebo naopak často. V případě často aktualizovaného obsahu, pokud se nejedná o eshop se doporučuje nasadit redakční systém (WordPress, Joomla). Redakční systém má výhodu, že jeho uživatel nepotřebuje umět žádný programovací jazyk (PHP, HTML, CSS, atd.), protože má v sobě zabudovaný wysiwyg editor, který umí upravovat text v uživatelském rozhraní podobném Microsoft Wordu.

2. Grafický návrh

Většinou se vytváří několik grafických návrhů. Zákazník si pak vybere ten, který se mu nejvíce líbí. Dejte si velký pozor, aby vaše stránky měly responzivní design. Jejich vzhled se musí přizpůsobovat zařízením (úhlopříčce displeje)  vašich návštěvníků/uživatelů. Veškeré grafické prvky (tlačítka, bannery, atd.) by měly být funkční nejen na desktopu, ale i na mobilech a tabletech. V mobilních zařízeních je budoucnost. Už dnes získávají čím dál větší procenta návštěvnosti na úkor počítačů.

3. Kódování

Majitel by se měl zajímat, zda výsledný zdrojový kód splňuje požadavek na responzivní vzhled.  Výhodou je použití HTML 5 programovacího jazyka, který získává na oblibě a internetové prohlížeče si s ním už hravě poradí.

4. Plnění obsahu

Na psaní profesionálních textů se používají takzvaní copywriteři, kteří umí napsat poutavé texty, které jsou zároveň optimalizované pro vyhledávače. Využití služeb copywriterů je vhodné především pro firemní stránky. U osobních stránek si texty bez problémů zvládnete sepsat sami a publikovat.

Poznámka autora: Nejjednodušší řešení pro osobní stránky je právě již zmíněný redakční systém WordPress.

5. Kontrola a spuštění webu

Vždy se doporučuje udělat kontrolu funkčnosti a bezchybnosti chodu stránek. Někdy se stane, že se vloudí malá programátorská chyba, která dělá pak „neplechu“ při provozu stránek. Důkladnou kontrolou předejdete případnému naštvání návštěvníků. Nakonec po důkladné kontrole a opravě případných chyb dojde ke spuštění ostrého provozu.

6. A dál?

Následně je vhodné se zaměřit na SEO, aby vám na ně chodili z Google, Seznamu, atd. návštěvníci, kteří jsou potencionální zákazníci. Většinou čím více návštěvníků, tím více objednávek.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup