Správa Windows serverů

Správa Windows serverů

V České republice patří serverové řešení od redmondské společnosti Microsoft k nepoužívanějším a drží si zde dominantní postavení. Pro zajímavost v Americe je tento trh více konkurenční, kromě Microsoftu se pere o podíly na trhu Amazon se svým cloudovým řešením. Výhoda Microsoftu je, že svým klientům dokáže poskytnout kompletní řešení. Nemusíte nakupovat přídavné moduly do systému od třetích firem.

Vlastní server, či outhosting?

  • Zásadní faktor je citlivost dat, jestliže se vaše firma zabývá analýzou důležitých dat, či data jsou vaše Know-how vyplatí se vybrat dražší řešení s zřízením serverovny a najmutí správce IT sítě v budově firmy. Vaše data nebudou nikde „poletovat“ po internetu. Bohužel, jako vše má i tato varianta své zápory. Všechny zálohy dat jsou na jednom místě a v případě nečekané krizové situace (požár, prasklé vodovodní potrubí, či přírodní katastrofy) je velké nebezpečí, že o data přijdete.
  • Pro všechny ostatní se vyplatí outhousting a je jedno zda jste malá, či velká společnost. Náklady na IT budou ve výsledku nižší.
  • Třetí varianta? Ano lze mít serverovnu u sebe a zároveň si najímat na její správu externí společnost. Nevýhoda je, pokud externí společnost sídlí ve větší vzdálenosti od vás, musíte počítat s dojezdovou dobou, která vás bude stát peníze na nic nedělání zaměstnanců z důvodu nefunkčnosti sítě.

Tip: Hardware je jen hromada součástek, které jsou zákazníkovi k ničemu, pokud na nich není operační systém.

Windows Server:

Nejnovější verze je Windows Server 2008 R2, která obsahuje celou škálu aktualizovaných komponent pro elektronickou poštu, zálohování, databáze, atd. Konfigurace serverů je náročná činnost i pro profesionální správce sítě. Sebemenší chyba v nastavení, či opomenutí vytvoření oprávnění pro uživatele může mít dalekosáhlé důsledky, pokud na ní narazí člověk s nekalými úmysly, bude vás stát náprava a obnova mnohonásobně větší náklady, nežli je zaplacení práce správce.

Asi jste pochopili, že správa Microsoft serverů není nic snadného, proto doporučuji navštívit internetové stránky společnosti IT Done s.r.o., která se tímto zabývá několik let a poskytuje kompletní služby od nákupu hardwaru, instalaci a konfiguraci systém, až po jeho udržování. Zaměřuje se především na lokalitu Brna, ale působí po celé České republice. Informace o zaměření je důležitá pro klienty, kteří chtějí využívat onu třetí variantu.

Poznámka: Zákazníci IT Done s.r.o. nikdy neplatí za čas, který u něj technik stráví, pokud se nepovede problém vyřešit.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup