Externí síťové datové úložiště

Externí síťové datové úložiště

V dnešním článku se zaměřím na vzestupný trend přenosu dat na internet do „cloudu“, neboli externího sítového datového úložiště.

Proč externí úložiště?

Dnešní firemní business je založen na datech. U mnoha firem nejhodnotnější nejsou její aktiva v podobě dlouhodobého hmotného majetku, ale počítačová data. Například analytická firma, která poskytuje svým klientům poradenství na základě vyhodnocení obrovské masy dat. Ta bude mít vysoce pravděpodobně dobře svá data zabezpečena, zálohována a chráněna proti přírodním vlivům. Určitě vám nyní v hlavě proběhlo, že je naprosto logické, že si taková firma chrání své „digitální bohatství“, ale už mnoho z vás nenapadne, že to samé by měla dělat každá firma bez ohledu na její zaměření. Univerzálním příkladem je účetnictví, které se posílá v elektronické podobě. V polovině účetního roku nastane „neštěstí“ z ničeho nic odejde pevný disk, na kterém bylo uloženo veškeré dosavadní účetnictví a co teď? Hledat všechny faktury v šanonech a dělat vše znovu, což vás vyjde nemálo peněz. Nebudu vás pouze strašit a níže uvedu logické argumenty, proč používat datové úložiště.

Snižování nákladů:

 • Ve vašich prostorách nemusíte vyčleňovat prostor pro servery a diskové oddíly, pro zálohu vašich dat = úspora prostorů.
 • Každým rokem data přibývají a vy byste museli pořizovat nové pevné disky a rozšiřovat serverovnu, což jsou nemalé náklady. Externí úložiště zajišťuje dostatek kapacity, jednoduše dokoupíte pouze další prostor.
 • Úspora nákladů za elektřinu, protože nonstop provoz a především chlazení je obrovským „žroutem“ elektřiny.
 • Nebudete se muset strachovat případné elektrické poruchy a vyhoření z nonstop běžících serverů.

Bezpečnost:

 • Základním bezpečnostním prvkem je pravidelné zálohování dat. Podle firemního zaměření se liší její forma a intervaly.
 • Veškeré zálohy je nutné „někde“ ukládat. Troufnu si tvrdit, že nejbezpečnější je ukládání na externí úložiště.
  • V případě požáru, či jiné nečekané události vaše data jsou v bezpečí kilometry daleko.
  • Občas se stane, že správce sítě nechá zaměstnanci určitá oprávnění i po oznámení jeho odchodu z firmy. Následně se tou dobou již bývalý zaměstnanec se snaží poškodit firmu smazáním dat, ke kterým mu zůstal přístup. Díky záloze pak není problém data obnovit a poučit se z chyby.
  • Online úložiště mají dieselové agregáty, pro zabezpečení hladkého chodu serverovny při výpadku energie. Zároveň disponují ochranou proti přepětí a dalším neduhům energetické sítě.

Tip: Zálohování ocení i internetové stránky. Existují aplikace, které automaticky zálohují veškeré soubory, články a databázi ze stránek sami v nastaveném intervalu na online úložiště.

Doporučení:

Kvalitní službu poskytuje COOLHOUSING.net, kde si vybere ekonomicky nejvýhodnější variantu splňující potřeby vašeho podnikání. Velká bezpečnostní výhoda je, že vaše data nepřekročí hranice České republiky, protože datové centrum se nachází v Praze. Zacházení s vašimi daty probíhá dle právního řádu České republiky.

YouTube Preview Image
Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup