Webové aplikace rozhýbou podnikání

Webové aplikace rozhýbou podnikání

Na začátku zabrousím trochu do historie. První webový prohlížeč byl spuštěn v roce 1990 na počítači NeXT a první internetová stránka v HTML jazyce napsána v roce 1992. Jednalo se o čistě neformátovaný text s vnořenými hypertextovými odkazy. Postupem času vznikly kaskádové styly CSS, které slouží k formátování textu a celkově vzhledu stránek složeného z grafických prvků. V dnešní době máme interaktivní webovky plné multimediálního obsahu. Díky neustále se zvyšující rychlosti klasického i mobilního připojení nastal trend přesouvání klasických desktopových programů do webové podoby do cloudu. To přináší nespočet výhod pro tvůrce aplikací i samotné uživatele. Například tvůrce nemusí aplikaci programovat několikrát pro různé operační systémy. Zároveň aplikace využívá výpočetní výkon serveru a ne koncového zařízení uživatele.

Důvod proč, jsem takto na začátek zabrousil do historie je ten, že většina majitelů především z firemní sféry se zasekla právě v minulosti a mají stránky stále v podobě 90. let minulého století. Naprosto nevyužívají jejich potenciál a přínos pro byznys. V tomto článku bych vám chtěl ukázat, jaký přínos a výhody mají moderní webové aplikace, které přináší vašim zákazníkům nové funkce a využití.

Základem je responzivní vzhled, který obsah a podobu stránek přizpůsobí velikosti a rozlišení displeje stolního, či mobilního zařízení. Zvláště mobilní telefony a tablety získávají čím dál větší váhu, protože procento návštěvníků z nich se každoročně o několik procent zvyšuje a v brzké době doženou stolní počítače/notebooky.

Tím vývoj webových aplikací nekončí. V závislosti na oboru podnikání mohou vaše stránky obsahovat rezervační systém. Vhodný v pohostinství a gastronomii. Váš zákazník jednoduše skrze rezervační formulář vyplní rezervaci na pokoj během minuty. Zároveň uvidí veškeré dostupné pokoje a sám si v klidu vybere, který mu nejvíce vyhovuje. Nemusí nikam volat a utrácet peníze za kredit. Recepční bude mít více času se věnovat aktuálním hostům místo neustálého zvedání telefonního sluchátka. Tímto krokem se znatelně zjednoduší a urychlí rezervační proces pro podnik i zákazníka.

Tip: Doporučuji si nechat udělat webovou aplikaci na míru a nevyužívat univerzální verze. Důvodů je několik. Hlavní je, že univerzální aplikace se nedokáže zcela přizpůsobit vašim požadavkům a potřebám zákazníků. Každé podnikání je specifické a vy jediní víte, co vaši zákazníci požadují.

Další kategorií jsou internetové obchody. Moderní eshop musí mít kvalitní objednávkový formulář se striktně nastavenými datovými typy, aby návštěvník nemohl do políčka telefonní číslo zadávat písmena. Dále u eshopů na tržbách hrají větší a větší roli porovnávače cen, kde dominuje Heureka.cz, proto je nutné propojit eshop s jejich systémem, který vám přinese nové rozhodnuté zákazníky o koupi vámi nabízeného produktu.

Informace: Vývojem moderních aplikací se zabývá společnost Pixelfield, která zrealizovala pro své klienty více než 500 projektů.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup