Internetové připojení v Praze

Internetové připojení v Praze

Dnešní článek bude zaměřen na obyvatele hlavního města Prahy, kteří se v něm dozvědí na co si dávat pozor při výběru poskytovatele internetového připojení. V dnešní moderní době si člověk život bez internetu doma nedovede představit. Za roky jeho používání se stal součástí života každého z nás. Lze přes něj vyřizovat pošta, či nakupovat potraviny s dovozem až domu, proto člověka dokáže opravdu naštvat pomalé, či neustále vypadávající připojení, zvláště když technická podpora se vám zrovna nemá čas věnovat. Z těchto všech důvodů je zřejmé, jak důležitý je správný výběr poskytovatele. Zvláště internet v Praze bývá problémový. Například z důvodu velké koncentrace různých Wi-Fi sítí na sídlištích a jejich přetěžování množstvím současně používaných zařízení.

Na co si dát při výběru pozor

 • Skryté poplatky. Často se setkáte s různými skrytými poplatky, které jsou napsány malým písmem v dolní části smlouvy. Dále existují různé pořizovací, aktivační náklady. Například zapojení a nastavení routeru od technika. Ve výsledku vás může vyjít připojení klidně o polovinu dráže. Požadujte jasné a pevné stanovení ceny.
 • Omezení připojení. Někteří poskytovatelé nabízí levnější varianty s datovým omezením (FUP), které znáte z mobilních tarifů, pro chytré telefony. Rychlost načítání stránek se po jejich vyčerpání drasticky sníží, takřka k nepoužitelnosti. Chtějte garantovanou INDIVIDUÁLNÍ rychlost stahování i nahrávání. Individuální proto, aby se nestalo, že provider připojí na stejný zdroj například souseda z horního patra a nechá rychlost rozdělit mezi vás.
 • Wi-Fi router, aneb zařízení, které šíří bezdrátový internet prostřednictvím rádiových vln. Poskytovatel vám ho nabídne buďto zdarma k tarifu, nebo klasicky k zakoupení. Největší pozor si dejte na měsíční pronájem routeru, kdy vás ve výsledku vyjde několikanásobně dráže.
 • Technická podpora pro řešení problémů. Nikdy nevíte, kdy ji budete muset využít, ale když už musíte tak požadujete vyřešit problém v co nejkratší době a nečekat několik dní, než přijede technik, který se podívá na nastavení u vás doma a nakonec řekne, že chyba bude pravděpodobně na jejich straně = další čekání.

Nyní proč jsem napsal v úvodu článku, že bude zaměřen na obyvatele Prahy, protože mě zaujala svou nabídkou a férovostí společnost AIRWAYNET, která je poskytovatel wifi internetu v Praze. Na výběr máte z několika tarifů pro domácnosti.

 • Tarify:
  • 4MB/s za 290Kč
  • 10MB/s za 390Kč
  • 20MB/s za 490Kč
  • 30MB/s za 590Kč

Výhody:

 1. Ceny jsou měsíční a KONEČNÉ bez dalších poplatků.
 2. U variant 20MB/s a 30MB/s je router zdarma.
 3. Připojit lze jakékoliv zařízení od notebooků, pro chytré telefony, či tiskárny.
 4. Nulové pořizovací náklady. Zapojení a zprovoznění je zdarma.
 5. Nonstop dostupná profesionální technická podpora.

Zajímavost: Wifi internet Praha, od AIRWAYNET aktuálně pokrývá 91,3% rozlohy hlavního města a přilehlého okolí.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup