Jakou GPS navigaci na cesty

Jakou GPS navigaci na cesty

Jednoznačně nepostradatelný pomocník na cestách do dosud nenavštívených končin České republiky, či celého světa. V dnešní době mají klasické GPS navigace do auta své nejlepší léta za sebou a nahrazují je aplikace v chytrých mobilních telefonech, které nabízí mnohem více funkcí a jsou flexibilnější, především se snadno aktualizují mapové podklady. Tento proces je u klasických navigací velice složitý a je potřeba mít na počítači nainstalovanou speciální aplikaci od výrobce, prostřednictvím ní lze aktualizovat mapové podklady po připojení zařízení přes USB. Naštěstí tohle člověk už nemusí řešit, protože telefon ho sám informuje prostřednictvím notifikace  o dostupnosti nových mapových podkladů a během jednoho kliknutí se začnou aktualizovat.

V tomto článku se zaměřím na aplikaci Sygic, kterou osobně používám v Lumii s operačním systémem Windows Phone.

Proč Sygic?

Nejdříve trocha základních informací. Autoři této nejstahovanější offline mobilní aplikace jsou slovenští vývojáři. Sygic se v rychlé době dokázala rozšířit do celého světa, díky dostupnosti pro přední mobilní platformy (Apple iOS, Google Android a Microsoft Windows Phone). Nabízí propracované GPS API pro firemní zákazníky, prostřednictvím této funkce lze nakonfigurovat parametry vozidla. Například kamionu, aby vás navigace nevedla, přes silnice s nízkými mosty.

 • Offline mapy se stáhnou do mobilu a nebudou čerpat mobilní data při používání aplikace, která se především v zahraničí zpravidla značně prodraží.
 • Výpočet vzdálenosti tras s nabídkou výběru nejbližší, či bez placených úseků.
 • 2D a 3D mapy – pokud máte problém se orientovat v centru měst pomocí 2D map, lze přepnout do 3D map, kde uvidíte 3D modely budov.
 • Při zaplacení premium účtu:
  • Časově neomezená licence na aktualizace map.
  • Podrobný hlasový asistent.
  • Upozornění na rychlostní limity a bezpečnostní varování.
  • Asistent jízdních pruhů a problémových křižovatek.
  • Především firmy využijí knihu jízd s detailními statistikami.

Tip: Majitelé Android, iOS telefonů či tabletů mohou svou GPS do auta vylepšit službou Head-up Display, kterou oceníte především v noci, kdy se člověk musí naprosto soustředit na vozovku. Aplikace vám bude zobrazovat informace na předním skle vašeho automobilu, ve stylu projektoru na plátno.

YouTube Preview Image

Závěr:

S touto aplikací jsem najezdil už stovky kilometrů a jsem spokojen. Nikdy jsem se s ní neztratil, i když nic není dokonalé i tato se občas sekne v navádění. Například místo po silnici mě vedla přes parkoviště nákupního centra. Velký plus má u mě, že jako jedna z mála z těch předních na trhu je dostupná i pro Windows Phone, který většina vývojářů přehlíží a soustředí se pouze na iOS a Android.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup