Software na zakázku

Software na zakázku

Na začátek trocha statistiky. Internet hraje stále větší roli v obratu firemního sektoru.  Samotnou kapitolu tvoří eshopy, jejichž obrat měl za rok 2015 činit přibližně 100 miliard, což je nárůst o 20% oproti předchozímu roku.  Ovšem na tržby přes internet je potřeba hledět z mnohem širší perspektivy, protože internetové stránky tvoří nejdůležitější prezentaci firem a více než polovina zákazníků se dozvěděla o firmě přes internet. Zajímavou oblastí jsou mobilní aplikace, které disponují funkcemi, jaké klasické internetové stránky nemohou nabídnout.

Tip: Software na zakázku je investice, která se vám vrátí v tržbách a přílivu zákazníků. Další výhodou oproti běžně dostupné univerzální konfiguraci je naprosté přizpůsobení vašim potřebám.

Webové aplikace

Jsou o poznání složitější, než standardní stránky. Kromě moderního HTML5 a CSS 3 kaskádových stylů jsou do nich vnořeny i databáze, Javascript knihovny například JQuery, atd. Díky tomu disponují mnohem širším využitím.  Responzivní design je podmínkou úspěchu, protože se dokáže přizpůsobit velikosti zařízení, na kterém se nacházíte. Aplikace se bude zobrazovat správně na chytrých telefonech, tabletech, počítačích i chytrých televizích.

Příklad využití:

 • Skrze webovou aplikaci si lze zarezervovat stůl v restauraci, či objednat jídlo s dovozem domu
 • Rezervační systémy kin
 • Vnitropodnikové systémy, pro komunikaci napříč firmou

Náklady: Největší náklady jsou prvotní na programování webových aplikací. Následné roční platby za doménu a webhosting jsou již minimální.

Výhody: Oproti konkurenci nabídnete svým stálým zákazníkům, či potenciálním zákazníkům v podobě návštěvníků mnohem více personifikované služby s ohledem na vaše i jejich požadavky.

Mobilní aplikace

Chytré mobilní telefony patří stále mezi nejprodávanější segment elektroniky. Více jak polovina Čechů má chytrý telefon a díky náklonnosti mobilních operátorů k datům a jejich dostupným mobilním tarifům je velká část připojena nonstop k internetu.

Příklad využití:

 • Věrnostní programy
 • Lepší komunikace se zákazníkem
 • Informační notifikace
 • Automobilový servis je zřetelným příkladem:
  • Pokud zákazník disponuje ve svém chytrém telefonu aplikací od svého autoservisu. Prostřednictvím ní se ihned dozví,  že autoservis nabízí akci například výměna oleje + nemrznoucí směs do ostřikovačů zdarma.  Dále technik z autoservisu zákazníka upozorní, že se blíží doba platnosti STK jeho vozu a vypíše volné termíny ke kontrole.

Náklady: Prvotní náklady jsou značné a následné zařazení do obchodů (Google Play, Apple App Store, atd.) také stojí peníze.

Výhody: Mají velký potenciál přiblížení se zákazníkovi a udržet si ho. Skrze ni lze nabízet věrnostní nabídky pro každého zákazníka individuálně, či vytvoření jednotného systému například prostřednictvím získávání bodů. Velkou zbraní jsou push notifikace, jejichž prostřednictvím bude během vteřiny majitel aplikace vědět, že firma nabízí nějakou akci.

Jak vybrat společnost, která aplikaci vytvoří?

Vývoj software na zakázku a jeho programování je dosti nákladná záležitost, proto je nutné s velkou ostražitostí a důsledností vybírat realizující firmu.

Na co hledět při výběru:

 • Snadno dohledatelné sídlo, pro případné osobní konzultace. Žádná neexistující kyperská společnost.
 • Reference- numero uno. Kvalita referencí od předchozích zákazníků vypovídá o kvalitě firmy.
 • Vytvoření nezávazné nabídky s nezávaznou konzultací. Někdy je obtížné synchronizovat představu a požadavky zákazníka s představami oslovené společnosti, proto je nezávazné vytvoření nabídky a její probrání znakem férovosti.

Tip: Zkuste navštívit internetové stránky společnosti tsium Limited, která se zabývá zmíněnou tvorbou software na míru a aplikací, včetně rozsáhlejších informačních systémů, pro velké „hráče“.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup