Firemní grafika

Firemní grafika

Na úvod článku si troufnu tvrdit, že v dnešní době majitelé firem v České republice značně podceňují vliv a přínos grafiky. Například na internetu první dojem návštěvníka stránek vytváří jejich design. Ten následně rozhoduje o tom, jestli si přečte i obsah stránek, či ho odradí a stránky opustí. Naprosto stejné tomu je u firemních vizitek, letáků, bannerů, reklamních předmětů, atd.

Základním grafickým prvkem každé firmy je logo a rozhodně stojí za to investovat do jeho kvality, protože doprovází firemní marketing naprosto všude.

Pamatujte si, že tvorba firemního loga od profesionálů je investicí, která se 100% vrátí. Platí pravidlo: Čím kvalitnější logo tím větší šance, že si ho lidé zapamatují a snáze se jim vybaví v případě potřeby vašeho produktu. Například geniální logo má celosvětově největší eshop Amazon.com. Obsahuje textový název eshopu a šipku, která značí, že v něm naleznete věci od A do Z.

Možná jste již někde zaslechli důležitý pojem firemní identita (anglicky: “ corporate identity“). Zjednodušeně řečeno se jedná o jednotný firemní styl. Slovo „jednotný“ je v předchozí větě důležité. Názorným příkladem je celosvětový fastfoodový řetězec McDonald’s. Všechny jeho pobočky na světě jsou ve stejném stylu a již z dálky poznáte, že se jedná o McDonald’s.  To samé platí u oblečení zaměstnanců, vnitřního vybavení, letáků i webových stránek. Vše je v jednotném grafickém stylu.

Základním pravidlem úspěšné firemní identity, s níž vás následně vaši zákazníci pouhým okem rozeznají od konkurence je její neměnnost. Mnoho firem skončilo, protože ji zcela změnilo a rázem jejich zákazníci a především potencionální zákazníci měli pocit, že se jedná o novou nezavedenou firmu. Tudíž z toho přirozeně plynoucí nedůvěra a často přechod ke konkurenci.

Doufám, že jsem vám alespoň trochu objasnil  celkovou důležitost grafiky a jaké přináší výhody. Pokud bych vám na závěr mohl doporučit nějakou společnost. Kvalitními referencemi v tomto oboru disponuje Gradesi s.r.o. grafické studio Praha. Například vytvoření kompletní corporate identity pro Pilulka.cz a desítky dalších.

Zajímavost: Společnost Gradesi s.r.o. vytvářela design magnetek „S Kostíky po světě“ do jogurtů Kostíci, které vyrábí DANONE.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup