Anti-DDoS – ochrana proti útokům

Anti-DDoS – ochrana proti útokům

Vítám vás v dnešním článku, ve kterém se dozvíte spoustu informací o DDoS útocích a jakou proti nim použít ochranu. Možná vám zprvu tento název nic neřekne, ale věřte, že většina z vás se s ním již několikrát nevědomky setkala.

Co je to DDoS?

Anglický název je Distributed Denial of Service. Jedná se o kybernetický útok, který svým působením nezpřístupňuje internetové stránky. Zjednodušeně řečeno je zahltí požadavky do takové míry, že server nebude stíhat a stránky se stanou pro návštěvníky/uživatele nedostupné.

Zajímavost:  Největší útoky nejčastěji pochází z Číny a Ruské federace.

Běžný uživatel rozpozná DDoS útoky na první pohled. Stránky budou zpomalené, nebo zcela nedostupné. Správce stránek (webmaster) to pozná ze statistik o datové propustnosti a z abnormální zátěže CPU serveru.

Dříve se s tímto typem kybernetického útoku setkávali především velké nadnárodní společnosti, či banky. Určitě jste zaslechli o nejznámější hackerské skupině Anonymous, kteří rádi tímto způsobem nezpřístupňují vládní weby různých zemí.

Bohužel doba, kdy tyto útoky byly velice nákladné a cílené  na již zmíněné velké společnosti je pryč. Dneska si může kdokoliv za pár stovek objednat masivní DDoS. Existují dokonce specializované stránky, či tržiště, kde se tyto útoky nabízejí ve velkém.

DDoS útoky mohou mít velký vliv na vaše podnikání. Internetové stránky jsou základním pilířem ziskové firmy, a pokud budou neustále nedostupné z důvodu útoků. Vaše zákazníky nebude zajímat důvod nefunkčnosti stránek. Pro ně je důležité pouze to, že nefungují a místo u vás začnou nakupovat u konkurence, která těmito problémy netrpí.

Jak se ochránit před touto hrozbou?

Nejefektivnější ochrana je ze strany providera vašeho serveru. Troufnu si tvrdit, že nejpropracovanější Anti-DDoS ochranu  v České republice má Coolhousting, který nabízí několik úrovní ochrany a je součástí projektu FENIX (Cílem tohoto projektu je v případě útoku zajistit dostupnost vašeho internetového projektu u jiného subjektu zapojeného v FENIX).

Proč mít server u Coolhousting?

  • Nonstop sledování datového toku.
  • Detekce problémů z datového toku v reálném čase.
  • Nejmodernější technologie pro analyzování datového toku.
  • Šedá zóna v datovém centru, aneb neviditelné místo pro útočníky.

Nabízené úrovně ochrany:

  1. Základní: Dodržování síťových standardů a základní analýza datového toku.
  2. Pokročilá: Založená na Behaviorální analýze toku v reálném čase, která detailně analyzuje datové toky a vyhledává v nich výkyvy. Následně upozorní na případné hrozby.
  3. Nejvyšší: Zahrnuje nastavení bezpečnostních pravidel na míru zákazníkovi. Poskytuje nejvyšší možnou dostupnou míru zabezpečení na trhu.  Zajistí ochranu před  DNS Flood (BDoS DNS) a zahlcením připojení.

Podle nabízené úrovně jsou sestaveny balíčky služeb pro zákazníky. Anti-DDos BASIC obsahuje základní úroveň zdarma. Následuje verze STANDARD s první a druhou úrovní za 500Kč měsíčně a v poslední řadě tu je BUSINESS verze (cena dostupná na požádání) pro velké firmy se všemi úrovněmi.

Bližší informace naleznete přímo na stránkách Coolhousting.net.

YouTube Preview Image

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup