Zálohování dat pro domácnosti i podniky

Zálohování dat pro domácnosti i podniky

V České republice nebere hodně lidí zálohování dat vážně, a budete se divit, není tomu jen u osobních dat, ale i firemních. Obrat v myšlení těchto lidí většinou nastane, až po nepříjemné osobní zkušenosti při ztrátě nezálohovaných dat. Na internetu se můžete dočíst v diskuzních fórech stovky příspěvků od zoufalých lidí, kteří se ptají na otázky typu: „Odešel mi notebook, jak získám svoje data?“, nebo „Přestala mi fungovat fleška, jak zachráním fotky“? Po těchto opravdu nepříjemných zkušenostech se dotyčný většinou stává „mistrem“ v zálohování. A o to víc šokující je, že zálohu dat často neprovádí ani menší firmy, které mají veškeré firemní data na jednom osobním počítači, který funguje již řadu let a každou chvíli může zazvonit „umíráček“.

V čem spočívá nebezpečí ztráty dat?

  • 99% domácností dnes nevyvolává své fotografie na foto papír jako kdysi, ale mají je uložené jen na pevném disku počítače/ notebooku, či dokonce flash disku s domněním, že se jedná o bezpečné úložiště.
  • Myšlenka, že záloha firemních dat, například účetnictví na DVD je bezpečná.

Vyvrácení těchto mýtů:

  • Klasický pevný disk HDD je mechanické zařízení, ve kterém se zjednodušeně řečeno otáčí čtecí hlava disku po plotnách sem-tam. Časem dochází k opotřebování (jako u motoru auta) a nějaká mechanická součástka přestane fungovat. Oproti tomu flash disk je polovodičová paměť, ve které mohou po čase používání paměťové buňky „umřít“ a fleška „odejde“. Nejedná se o nesmrtelný hardware, proto je třeba zálohovat na více médií.
  • U DVD je životnost i při občasném přehrání v rozmezí do 10let. Nemáte jistotu, že DVD mechanika po letech vaše data přečte.

Kam zálohovat online?

Nejbezpečnější záloha dat je do Cloudového úložiště, kde budou vaše data v bezpečí. Budete mít ošetřena všechna nebezpečí. Například nepředvídatelné přírodní vlivy. Sice v našich končinách se nepotýkáme s devastováním domů hurikány, tornády, či tsunami, ale přesto se můžeme setkat se záplavami, či úderem blesku. Tyto vlivy i přes důkladné zálohování doma, či ve firmě na více pevných disků mohou znamenat trvalou ztrátu dat.

Vyzkoušejte cloudové úložiště od společnosti sCloud.eu, která se zaměřuje, jak na osobní zálohování dat obyčejných lidí, tak i firemních. Lze si vyzkoušet základní balíček Basic zdarma po dobu jednoho měsíce. Jedním z důvodů, proč to stojí služba za vyzkoušení je vysoká míra zabezpečení. Přenos dat mezi uživatelem a serverem probíhá zabezpečeně přes SSL/TLS (SSL zabezpečení znáte například z internetového bankovnictví). Dále veškerá data uživatelů uložená na serverech jsou zašifrována pomocí Truecrypt (AES 256-bit). Samozřejmě si můžete navíc zašifrovat vaše data už u vás na počítači před přenosem na server.

Výhody:

  • Nonstop přístup k vašim datům odkudkoliv. Jednoduše si do vašeho počítače/noteboku nainstalujete sCloud klienta a můžete ho používat, jako síťový disk. Ten bude vypadat, jako klasická složka Windows, ovšem s pravidelnou synchronizací dat se serverem, aby byly vždy soubory aktuální. Synchronizace funguje obousměrně, pokud upravíte data na PC, změní se i na serveru. Data jsou dostupná i na mobilních telefonech a tabletech.
  • Historie souborů – Už nemusíte mít strach z nechtěného smazání souboru, či špatné úpravy. Bez problémů ho můžete obnovit z předchozí nahrané verze.
  • Data v ČR – sCloud má datové centrum v Hluboké nad Vltavou. Vaše data nejsou uložená v cizině a podléhají českému právnímu řádu.

Tip: Basic je vhodná verze pro domácnost. Za cenu od 79Kč dostanete kapacitu od 16-32GB. Pro střední firmy je verze Business s neomezenou kapacitou začínající měsíční částkou 149Kč za uživatele. V případě malé firmy doporučuji verzi Pro s kapacitou od 32GB až po 10TB s cenou od 189Kč měsíčně s možností 5 uživatelů.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup