Jak vybrat správný toner do naší tiskárny?

Jak vybrat správný toner do naší tiskárny?

Tiskárny jsou již několik let naprostou samozřejmostí našich domovů. Pokud i vy máte jednu doma, nezapomínejte na spotřební materiál, tedy náplně. Pokud dojde, je třeba najít a objednat novou. V daném směru hraje roli i to, zda je tiskárna inkoustová – využíváme inkoustové náplně, nebo laserová – využíváme tonery. Široký výběr produktů, které jsou na našem trhu k dispozici, je však jistotou toho, že bez problémů seženete ten správný typ, a to bez ohledu na stáří vaší tiskárny. Samotní výrobci totiž dbají na to, aby ve svém sortimentu myslely skutečně na každého.

Typ vaší tiskárny

Druhým bodem, podle čeho se orientovat, je typ vaší tiskárny. Samozřejmě roli hraje nejenom daný výrobce, ale také konkrétní model označený nejčastěji kombinací čísel nebo písmen. Pokud hledáte třeba tonery Canon, je nutné vědět, zda je typem vaší tiskárny IX 6500, IX 7000, IP 4300, BJ-100, nebo další, z několika desítek variant. V tomto směru však musíme podotknout, že celá řada vývojových řad tiskáren má náplně zcela stejné, což může usnadnit vaší orientaci.

Originální nebo neoriginální?

Tato otázka samozřejmě patří mezi ty nejdůležitější, jelikož od ní se odvíjí konkrétní cena, kterou za náplně zaplatíme. Pokud bychom měli být konkrétní, tak mnohem větší oblibu mají náplně neoriginální. A proč? Jelikož jsou spojeny s výhodami, jako je:

  • Nízká cena
  • Nižší náklady na tisk
  • Srovnatelná kvalita tisku
  • Lepší dostupnost
  • Široký výběr výrobců

Se segmentem neoriginálních náplní poté souvisí také to, zda se jedná o náplň novou, nebo již použitou, pouze znovu naplněnou. U takové se lze dostat ještě na něco nižší cenu. Tím nejlevnějším ale přesto zůstávají různé plnicí sady. Na druhou stranu během plnění je třeba myslet na velkou časovou ztrátu a často také nepořádek. Proto se jim lidé raději vyhýbají, pokud s nimi nemají zkušenosti.

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup