Kde se poradit s IT problémem?

Kde se poradit s IT problémem?

V dnešní době, kdy nás obklopuje technika na každém kroku většina domácností vlastní doma minimálně jeden počítač, notebook, či tablet. Proto se může kdykoliv stát, že nastanou s tímto IT zařízením potíže, které sami nedokážete vyřešit.

Pro zajímavost toto jsou nejčastější problémy s Windows:

  • Zavirování -> jak odvirovat počítač
  • Záhadné přetočení obrazovky je vzhůru nohama
  • Ovladače -> nefungují periferie
  • Nechtěně smazaný dokument -> obnova smazaných souborů
  • Problém s kodeky –>nejde přehrát hudba, film

Jaké má člověk možnosti řešení těchto potíží:

1. Zkusit najít řešení pomocí vyhledávače (Seznam, Google, Bing):

První věc, která většinu lidí napadne zkusit najít řešení pomocí vyhledávače, pokud zadáte správná slova vystihující problém. Vyhledávač vám vždy naleznete stovky možných řešení.  Tento způsob má několik nevýhod. Na internet může psát kdokoliv a cokoliv. Musíte si dávat pozor, aby se jednalo opravdu o návod a ne o způsob, jak vám poškodit počítač.

2. Nechat si poradit od lidí

Tento způsob osobně doporučuji. Existuje mnoho internetových poraden, kam napíšete váš problém, následně se vám lidé snaží pomoci. Jedním takovým příkladem jsou internetové stránky poradte.cz, které patří k největším internetovým poradnám v České republice.  Otázku s vaším problémem vložíte velice snadno, bez registrace a ZDARMA. Stačí si na Poradte.cz vybrat v poradně Počítače a příslušenství upřesňující podkategorii  a zadat váš nick, případně emailovou adresu (není povinná), dále předmět otázky, následně samotnou otázku s možností přiložení souboru (například: screenshot zachycující chybovou hlášku).  Obrovská výhoda tohoto způsobu řešení jsou nulové náklady a osobní přístup od ostatních radících lidí, kteří vám napíší návod přesně na míru.

Tip: Doporučuji vyplnit emailovou adresu, aby vás z Poradte.cz mohli kontaktovat v případě nové odpovědi na vaši otázku. Rozhodně se nemusíte stydět, i když jste počítačoví začátečníci a neumíte například rozbalit RAR soubor, který vám přijde v emailu, jako například pán ZDE .

3. Zajít k IT technikovi

Poslední možnost, pokud předchozí selžou dostavit se s zařízením k IT technikovy. Musíte počítat se značnými náklady na řešení tohoto problému.  Průměrná hodinová taxa technika bývá cca 300Kč.

Závěr:

Žádný problém není neřešitelný. Stačí si nechat zdarma poradit v internetové poradně, či zkusit štěstí pomocí vyhledávače a v poslední řadě se obrátit na IT technika.

 

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup