Proč iPad, nebo iPad mini?

Proč iPad, nebo iPad mini?

Tablety každoročně patří k nejzastupovanějším vánočním dárkům a tento rok tomu nebude jinak. Nejprodávanějším od počátku nástupu trhu s tablety je Apple iPad, který stále drží dominantní postavení . Jsou opravu iPady tak dobrý, či  mají pouze dobrý marketing? To se dozvíte v tomto článku.

Každoročně Apple v říjnu uvádí novou generaci iPadů a tento rok uvedl nový Air 2 a  mini 3, kteří budou hitem Vánoc.

Apple iPad Air 2

Oproti předešlé generaci iPadu má Air 2 mnoho novinek. Samozřejmostí je operační systém iOS, který je dostupný v nejnovější verzi 8.1 a zakládá si na synchronizaci všech Apple zařízení.  Konstrukčně je o 18% tenčí s úctyhodnou tenkostí 6,1mm. Majitelé iPadu rozhodně ocení vylepšený RETINA displej s úhlopříčkou 9,7mm a rozlišením 2048×1536, který dostal antireflexní vrstvu, díky ní  je Air 2 nejméně reflexivním tabletem na světě. Srdcem tabletu je nový  64 bitový Apple A8X chipset  disponuje dvou jádrovým procesorem, který je o 40% výkonnější nežli předchozí verze a grafický čip je dokonce 2.5x výkonnější. Důležitá informace je výdrž, která činí 10 hodin při neustálé práci na tabletu (surfování na internetu, přehrávání filmů, hudba, hraní her, atd.). Zásadní novinkou je technologie Apple ID (čtečka otisku prstu), díky které váš tablet bude vysoce zabezpečen. Vy ho jednoduše odemknete přiložením prstu. Tuto technologii také Apple využívá v Apple Pay možnosti placení, kdy platbu potvrdíte jednoduše přiložením prstu, díky čemuž nemůže nikdo jiný vaše zařízení zneužít. Hodí se, jako náhrada klasického notebooku, poněvadž zvládne všechny operace vyžadované od notebooku.

Apple iPad mini 3

Toto zařízení je menší verze, ovšem s trochu horším vybavením. Obsahuje starší 64 bitový chipset Apple A8, který je o 40% méně výkonný, nežli novější Apple A8X. Nutno podotknout, že iPad mini 3 má nový RETINA displej s antireflexní vrstvou a úhlopříčkou 7,9″ a proto nepotřebuje tolik výkonu, jako větší Air 2. Osobně mě velice potěšila přítomnost Touch ID, díky tomu se otvírá nový svět placení a zabezpečení pro majitele. Výhodou tohoto tabletu jsou jeho rozměry, pokud chcete malý tablet na cesty, který zároveň dokáže splnit všechny vaše požadavky, tak mini 3 je vhodná varianta.

 

Můžete přeskočit na konec a zanechat odpověď. Ping není v současnosti povolena.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup