Servis a oprava notebooků

Servis a oprava notebooků

V tomto článku bych rád probral otázku ohledně servisu a opravy notebooků a doporučil vhodný servis.  Podle různých statistik je v dnešní moderní domácnosti kromě klasického stolního počítače ještě minimálně jeden notebook.  Který je nejčastěji používán při cestování a je přenášen neustále z místa na místo, což časem notebooku nedělá „dobře“ z důvodu mechanických součástí, které se různými otřesy a vlivy počasí (vlhkostí, zimou, vedrem) mnohem více opotřebovávají a jsou náchylnější na poruchy, nežli klasický stolní počítač s čímž se musí počítat při práci s notebookem.

Jaké jsou nejčastější opravy u notebooku?

  • Výměna Akumulátoru- Baterie se neustálým vybíjením a nabíjením opotřebovává a předem známou životnost v počtu nabíjecích cyklů následně například místo dvou hodin vydrží pouze deset minut, či je baterie zcela zničená a je nutné neustálé napájení elektrickým proudem ze sítě.
  • Výměna klávesnice- Také klávesnice se časem opotřebovává a mohou po nějaké době vypadávat klávesy, včetně vlivů člověka na klávesnici například polití tekutinou, drobky  atd.
  • Výměna pevného disku- Klasický pevný disk HDD je mechanické zařízení, ve kterém se pomocí motoru točí plotny a následně dochází pomocí magnetické indukce k čtení a zápisu dat na disk.  Bohužel pevné disky jsou velice náchylné na otřesy a například spadnutí notebooku a nešetrné zacházení může disk poškodit a následně je třeba provést servis notebooků s výměnou zničeného disku za nový.
  • Výměna displeje- Displeje jsou kapitola sama o sobě. Nejčastěji dochází k opotřebení kloubů a displej padá dopředu nebo dozadu a je třeba oprava notebooků s touto vadou, jelikož s ní notebook má mnohonásobně menší mobilitu.

Se všemi těmito problémy a spousty dalších si dokáží poradit v Servis v Alze.cz, který se skládá z profesionálních certifikovaných techniků, kteří udělají vše pro vaší spokojenost. Zde jsou si vědomi, že čas jsou peníze a proto většina záručních oprav je provedena za neuvěřitelně krátkou dobu 5 dnů. Kromě toho je tento servis autorizovaným partnerem pro mnoho předních výrobců komponent. Osobně mě také velice těší možnost online sledovat stav opravy.  O samotném servisu se můžete dočíst i na stránkách Alza.cz ZDE.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup