Webhosting

Webhosting

Dnešní článek bude pojednávat o webhostingu a dozvíte se, co to webhosting je a jak ho správně vybrat. Webhosting je podobný, jako cloudové úložiště. Pokud si zaplatíte u webhostingové společnosti webhosting nejčastěji na dobu 1 roku. Tak tím získáváte úložnou kapacitu a výkon serveru dané společnosti. Internetové stránky bez webhostingu nemohou existovat, protože byste neměli kam nahrát data.

K Webhostingu se můžete přihlásit přes webové rozhraní provozovatele a nebo nejčastěji se využívá program pro práci s FTP (File Transfer Protocol), pomocí kterého můžete na svůj webhosting nahrávat soubory, pokud se přihlásíte skrze vaše přihlašovací údaje.

Výběr webhostingu by měl spočívat podle druhu jeho účelu. Například je velký rozdíl, pokud budete mít klasické statické internetové stránky pomocí html + css a nebo internetové stránky pomocí redakčních systémů nejčastěji WordPress a Joomla. Redakční systémy mají na webhosting vyšší nároky a také pracují s databázemi. Takže při výběru webhostingu vždy nehleďte pouze na nejlevnější cenu, ale na nabízené parametry, aby byly pro vaše využití dostačující a následně vaše internetové stránky se správně zobrazovaly a rychle načítaly.

 Český nebo zahraniční webhosting?

Před několika lety byl zahraniční webhosting jasnou, ba i jedinou volbou. Dnes je tomu zcela jinak, protože v České republice je několik kvalitních webhostingových firem nabízející stejnou kvalitu, jako zahraniční společnosti.

Před tímto výběrem bych vám doporučil ujasnit si několik bodů, které vám pak mohou usnadnit jaký vybrat webhosting:

  • Orientace vašeho projektu – Pokud se budete zaměřovat jen na české občany, nebo na občany cizích zemí.
  • Výhodnost- Pokud nabízí česká firma stejné podmínky, jako zahraniční webhosting, tak doporučuji českou, protože budete platit v korunách a nebudete závislí na kurzu koruny k dané měně + neplatíte poplatky za převod do zahraničí.
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup