Jak aktivovat Cortanu ve Windows Phone telefonu

Jak aktivovat/získat Cortanu ve Windows Phone telefonu

Mnozí z vás již mají na svých Windows Phone telefonech nejnovější verzi Windows Phone 8.1 i nejprodávanější Nokia Lumia 520 má již k dispozici tuto aktualizaci. Jednou z hlavních lákadel nové verze je osobní hlasová asistentka Cortana, o které jsem psal již dříve ZDE. Pokud jste si aktualizovali váš telefon, asi přišlo zklamání, že žádná Cortana nikde není. Důvod je jednoduchý pro Českou Republiku Cortana ještě není dostupná, ale tento problém lze snadno obejít.

Návod, jak aktivovat Cortanu ve WP 8.1:

Problém s nedostupností pro Českou Republiku snadno obejdeme pomocí změny nastavení oblasti, řeči, jazyka atd.

  1. V nastavení telefonu najděte Klávesnice a přidejte anglickou klávesnici.
  2. Dále v nastavení najděte Oblast/Region a změňte z České republiky na United States/Spojené státy.
  3. Nyní v nastavení nadějte Řeč a nastavte English(United States)
  4. Poslední krok je najít Jazyk a v něm přidat nový jazyk Angličtina (United States) 
  5. Po přidání anglického jazyka bude v seznamu pod českým jazykem a tak klikněte na anglický jazyk a chvíli na něm držte prst a objeví se možnosti a vy kliknete na posunout nahoru a tím jste změnili jazyk telefonu z ČJ na EN.
  6. Po restartovaní telefonu stačí kliknout na ikonu hledat a místo klasického bing vyhledávání se spustí Cortana a pokud ne tak jděte do všech aplikací a tam naleznete Cortanu.

Pokud neumíte anglicky, tak vám tento návod bude k ničemu, protože Cortana neumí češtinu a ještě asi pár let umět nebude. Pokud, ale budete dávat anglicky povely, tak vše provede dle vašeho přání a umí i říkat vtipy a nastavovat váš telefon, či psát za vás zprávy, které jí budete diktovat vše musí být v angličtině.

YouTube Preview Image
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup