Repasované počítače

Repasované počítače

Dneska bych vás rád seznámil s pojmem repasované počítače a jejich ekologickým přínosem pro naši planetu.  Počítače a elektronika je dnes spotřební zboží a většina z nás, když se nějaká hardwarová komponenta v počítači porouchá tak koupí celý nový počítač. Přitom stačí vyměnit onu součástku, pokud je to možné a počítač zase funguje. Nutné je dávat si pozor na cenu komponenty, aby nebyla nakonec výměna dražší nežli nový počítač a zde je jedna z výhod repasovaných počítačů a to jejich nízká cena oproti novému počítači a přitom se stejným výkonem a kvalitou.

Co znamená repasované?

Repasované znamená, že počítač byl již dříve používán a následně vykoupen a důkladně prověřen a otestován jestli stále funguje tak jak má.  Vykupují se především kvalitní známé značky, u kterých je jistota kvality zpracování, že počítač vydrží funkční ještě řadu let. Možná vás nyní napadne, že se jedná o klasické bazarové zboží pochybné kvality od neznámého prodejce. Mohu vás ubezpečit, že tomu tak není například internetový obchod www.levnapc.cz nakupuje počítače pouze od velkých firem a institucí, například: banky, pojišťovny a dalších organizací, které z důvodu obměny výpočetní techniky prodávají počítače po desítkách kusů.

Jaké jsou výhody repasovaných počítačů?

  • Kvalita- K repasování se vybírají jen kvalitní počítače a jsou důkladně testovány a kontrolovány.
  • Záruka-  Na repasované počítače se dává záruka většinou v délce jednoho roku, či více.
  • Cena- Největší výhodou je nízká cena oproti koupi nového stejně výkonného počítače.

Ekologický přínos repasovaných počítačů

Výroba počítače je neskutečně náročná podle různých studií se na výrobu jednoho počítače se nepřímo spotřebuje 14-15 hektolitrů vody a přes 200 kilogramů paliva, dále přes 20kg chemikálií. Je třeba brát v potaz, že na výrobu počítače jsou třeba i drahé kovy, jako je zlato. Jeden z největších ekologických problémů je hojně obsažené olovo v monitorech, které může kontaminovat podzemní vody.  V dnešní době se většina vyhozených počítačů dováží do rozvojových zemí, kde je levná pracovní síla a zde jsou postupně rozebírány a vybírány drahé materiály (zlato, měď atd.). Pro tyto pracovníky se může jednat o zdravotně závadnou práci a mohou mít následně nemoci.

Tím, že koupíte repasovaný počítač, tak planetě ušetříte tisíce litrů vody a nerostných surovin. Pokud se na světě bude stále více počítačů repasovat, tak může dojít ke stejnému ekologickému ekosystému, jako je například u pet lahví, vždyť dvě repasovaná PC ušetří cca 30 000 litrů vody a  100 repasovaných počítačů ušetří přibližně 1 450 000 litrů pitné vody, které je na světě stále méně a zvyšujícím se počtem obyvatel planety bude neustále potřebnější.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup