Platební automaty

Platební automaty

Platební automaty jsou v dnešní době v České Republice stále dosti opomíjenou technikou, což je velká škoda. Nejdříve  pro ty, kteří neví, co to platební automaty jsou. Jedná se o zařízení, kterým můžete zaplatit vaší objednávku, či nákup bez asistence jakéhokoliv personálu obchodu.

Jak funguje?

Platební automat je Americe a západní Evropě velice rozšířeným přístrojem k zaplacení. Například objednáte si zboží přes internet a místo abyste ho v kamenné prodejně zaplatili prodavači a museli tak čekat, až on vše zadá do počítače a vyjede mu objednávka tak přistoupíte k platebnímu automatu v prodejně zadáte na dotykové obrazovce číslo vaší objednávky a během vteřiny se zobrazí na displeji informace o vaší objednávce a výzva k zaplacení. V dnešní době automaty umí veškeré bankovky a mince, takže se nemusíte bát, že s většími bankovkami nepochodíte. Po  zaplacení objednávky vám vyjede lísteček a vy  uděláte s ním jen pár kroků k výdejnímu místu.  V České republice doposud disponují platebními automaty pouze největší eshopy se zaměřením na výpočetní techniku.

Dalším příkladem, jak funguje  je v obchodech s potravinami. Přijdete do obchodu vyberete si zboží a místo abyste šli k frontě u kasy s prodavačkou půjdete  automatickému prodejci (platebnímu automatu)  a namarkujete si zboží jednoduše sami. Tyto platební automaty disponují skenerem ke kterému pohodlně přiložíte vaše zboží čárovým kódem. Po té co si takto načtete celý nákup stisknete na displeji zaplatit a po zaplacení vám vyjede normálně účtenka, jako na obyčejné pokladně, ovšem bez zdlouhavého čekání ve frontě.

Jaké jsou výhody ?

  • rychlost klidně okolo půl minuty, což člověk nikdy nezvládne
  • není náladový, jako lidský personál
  • nikdy není unavený a nezdržuje vyřízení vaší objednávky
  • komfortnost
  • diskrétnost – nikdo nemusí vědět obsah vašeho nákupu

Závěr:

Platební automat je velice přínosná věc a jistě ho ocení každý zákazník, který se s ním setká. V lidském životě je nejdůležitější čas, který se nedá vrátit zpátky a proto není třeba jím plýtvat ve frontě u kasy a dělat si vrásky s chováním některého personálu u pokladny.

Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup