Virtuální servery
V dnešní době je již mnoho firem nabízející virtuální servery takřka v neomezených počtech různých variant. A to způsobuje do jisté míry chaos, poněvadž mnoho majitelů různých internetových projektů stále neví, jak si vybrat správnou verzi virtuálního serveru s dostatečnou, ale ne zase zbytečně přehnanou konfigurací, kterou nevyužije a platí tak zbytečně více peněz.
Nejdříve to co je virtuální server, neboli také zkratkou VPS. Při zakoupení virtuálního serveru získáte u firmy u níž jste si tento virtuální server pořídili vyhrazenou GARANTOVANOU část výkonu jejich serveru podle parametrů v objednávce.
Jak si správně vybrat virtuální server (VPS)?
Výběr virtuálního serveru by se dal částečně přirovnat k výběru počítače, poněvadž musíte brát v potaz velice podobné hardwarové parametry/specifikace.
Důležité parametry VPS:
Procesor
Procesor je samozřejmě základem výpočetní síly serveru. Proto je důležité si pořádně přečíst, jaký procesor je vám firma nabízí například jakou má frekvenci, kolik má výpočetních jader, či architekturu.
RAM
Dalším důležitým bodem je operační paměť, kterou musíte vybrat tak, aby byla dostatečná pro váš projekt. Zde je důležitý počet GB a frekvence.
Kapacita
Samozřejmě se jedná o diskovou kapacitu, tedy HDD pevného disku. Velikost v GB musíte brát podle toho, jakou velikost váš projekt spotřebuje s výhledem i do budoucna.
Datové přenosy
Dnes každá seriózní firma nabízející VPS má NEOMEZNÉ datové přenosy.
Operační systém
Zaměřte se při výběru VPS, jaký podporuje operační systém, či jestli zdarma k objednávce dodáván. Mezi nejčastější operační systémy pro servery patří Linux díky němuž vytvoříte linux virtual server a Windows server (2008,2012)