Král je mrtve ať žije král

Král je mrtve ať žije král

Nejspíše z názvu článku vás napadá mnoho myšlenek, o čem tento článek bude vůbec pojednávat? Pokud Vás napadl aktuální souboj mezi přenosnými zařízeními, neboli Tablet PC a klasickými stolními počítači, včetně notebooků.   Pokud se podíváme na odborné zpravodajské IT servery zjistíme, že tablety již zcela zvítězili na poli zpravodajství, každý první článek píše o novém tabletu, či jeho uvedení na trh. Je jedno, jaký má tablet operační systém jestli iOS od Apple, nebo Android od Google, či nový Windows 8 od Microsoftu.  Následně je každý druhý článek o novém chytrém telefonu a začínající nadvládě levných čínských firem, které nabízí stejný, či vyšší výkon telefonu za  desítky procent menší cenu, nežli zavedené evropské a americké firmy.

Jak si vedou tablety:

Nyní si probereme prodejnost  tabletů. Za rok 2012 se prodalo cca 117 000 000 tabletů (v České republice cca 253 000 tabletů).  V počtu prodaných zařízení se rychlostí blesku dotahuje Android na Apple iOS. Android podle průzkumů na konci roku 2012 měl cca 40% z prodaných tabletů. Apple se svými iPady stále vládne s 54% a hodně pozadu je Microsoft se svými ani ne 3% trhu s tablety. Tablety mají a budou mít budoucnost. Trh s tablety bude stále růst rapidním tempem a za do několika let předstihne trh s prodejem počítačů.

Jak si vedou počítače:

Za rok 2012 se prodalo okolo 320 000 000 počítačů na světě je to pokles o 6% nežli v roce 2012. Důvodem je nástup éry tabletů. Ovšem počítače vždy budou potřeba a tablety je aktuálně nedokáží zcela nahradit a podle mého názoru ani nikdy nenahradí a budou spíše jen doplňky k PC. Mezi největší výrobce počítačů patří například Dell, který má kvalitní servis Dell.  Celkově mají počítače výhodu snadného upgrade hardware, což u tabletů není možné.  Stačí jednoduchý servis počítačů a z vaší mašiny se rázem může stát úplně nový stroj. Jedno z nejvíce vyhledávaných slovních spojení u vyhledávačů v oboru IT je servis notebooků Praha. Značící ještě drtivou nadvládu PC nad tablety.

Doporučuji přečíst i starší článek, Jak si vybrat tablet.

 

Počítače vs tablety
Můžete zanechat odpověď, or trackback z vašich vlastních stránek.

Zanechat Komentář

Musíte být přihlášeni abyste mohli psát komentáře.

Powered by WordPress | Get Cheap or Free T-MobileCell Phones Online. | Thanks to Best Savings Accounts, Credit Cards and Reverse lookup